Із серпня антибіотики в Україні відпускатимуть за електронними рецептами


Повернутись

Із серпня в Україні почнуть виписувати електронні рецепти на антибіотики. Це перший етап впровадження електронного рецепту на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у вирішенні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів. Про повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Регулювання відпуску антибіотиків шляхом запровадження електронного рецепта – одне з рішень, яке дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні, а також протистояти антибіотикорезистентності, внаслідок якої все більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів.

Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Проте необхідною умовою є реєстрація в електронній системі охорони здоров’я. Кожен пацієнт може зробити це, уклавши декларацію з сімейним лікарем або зареєструвавшись у системі на прийомі в будь-якого іншого лікаря. 

Довідково. З 1 січня ц.р. в українських лікарнях почали вести облік антибіотиків. А з 1 квітня планували відпускати їх за електронним рецептом, але відклали через повномасштабне вторгнення рф.

  Друк статті