Жителів Канівської міської територіальної громади закликають вчасно сплачувати за комунальні послуги


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Нині в Україні надскладний час. Втім, навіть зараз на території Канівської громади населення забезпечене основними житлово-комунальними послугами, які надають комунальні підприємства.

«Наразі триває підготовка до опалювального сезону. Всі комунальні підприємства, без винятку, активно готуються: здійснюють заміну мережі теплопостачання, водопостачання та водовідведення; проводять ремонт та заміну зовнішніх мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення; ремонтують дахи; проводять технічний огляд ліфтів та електрощитових тощо. Роботу комунальників майже не видно, але вона проводиться», – йдеться у повідомленні відділу з питань житлово-комунального господарства.

Разом з тим, з початку введення в Україні воєнного стану деякі споживачі перестали сплачувати за комунальні послуги, аргументуючи це тим, що зараз цього можна не робити. Тож у відділі житлово-комунального господарства роз’яснюють: у воєнний час споживачі, які проживають на територіях, де не ведуться бойові дії та, які не окуповані загарбниками, не звільняються від сплати за отримані комунальні послуги. Не нараховується в цей період лише пеня. Тобто, борги рано чи пізно доведеться сплатити.

До слова, станом на 1 липня ц.р. заборгованість за спожиті комунальні послуги серед населення складає 18, 204 млн. З них: водопостачання та водовідведення – 1,688 млн грн.; теплопостачання – 11,418 млн грн.; утримання будинків та прибудинкових територій – 4, 354 млн; вивезення сміття – 0,734 млн грн. Наведені суми заборгованості за отримані послуги є критичними для кожного з комунальних підприємств, що їх надають.

КП «УВКГ» не може своєчасно розрахуватися за електроенергію,  а також придбати матеріали для аварійних і планових ремонтів об’єктів водопостачання та водовідведення. Як наслідок, може припинитися водопостачання та водовідведення, що призведе до повного колапсу в наших оселях. Аналогічна ситуація в КП «Теплові мережі». Це підприємство надає послугу півроку, але задля цього працює цілий рік. Перекрити невиплати населення бюджет неспроможний, особливо в період війни. Не менш важлива для громади робота КП «ЖЕК». Ми можемо критикувати певні недоліки в роботі цього підприємства, але уявімо на мить, що сміття з дворів багатоповерхівок не вивозиться тиждень… Або ще «добропорядні сусіди» «запакували каналізаційний стояк» і у вашій оселі потоки нечистот, а слюсарі з аварійної служби не можуть прибути на ваше прохання.

Шановні жителі Канівської міської територіальної громади! Від ваших розрахунків за отримані послуги залежить робота комунальних підприємств, наголошують у відділі житлово-комунального господарства.

  Друк статті