Канів приєднався до ініціативи «Мери за економічне зростання»


Повернутись

 

У вівторок, 20 червня ц.р., Канівський міський голова Ігор Ренькас з робочим візитом побував у столиці, де взяв участь у офіційній церемонії нової ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання».

Нагадаємо, наприкінці квітня ц.р. представники нашого міста взяли участь у столичній конференції, присвяченій запуску в Україні нового проекту ЄС «Мери за економічне зростання».

Так, в рамках Ініціативи, містам України з населенням до 150 тисяч осіб запропонували взяти участь у конкурсі пілотних проектів. Загальний бюджет якого становить 9,5 млн. євро (серед яких 5 млн. євро розділять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія і Молдова, а 4,5 млн. євро – Україна). За рахунок коштів ЄС може покриватися до 80% всієї вартості проекту.

Як повідомляє начальник управління економічного розвитку О.Жорнова,  мета конкурсу – надання допомоги містам у впровадженні в життя місцевих планів економічного розвитку в тісній співпраці з бізнесом і громадянським суспільством.

На засіданні сесії 4 травня ц.р депутати ухвалили відповідний проект рішення «Про приєднання до Європейської ініціативи «Мери за економічне зростання», який є передумовою для того, щоб взяти участь у конкурсі.

Працівники управління економічного розвитку виконавчого комітету Канівської міської ради подали заявку на конкурс і напрацювали відповідний проект.

Окрім Канева до ініціативи ЄС приєднались 20 українських міст, серед яких, зокрема, Лубни Полтавської обл., Ірпінь Київської обл., Бердянськ Запорізької обл., Новомиргород Кіровоградської обл., Тростянець Сумської обл., Золотоноша Черкаської обл. та інші.

Відтепер органи місцевого самоврядування цих територіальних громад стали офіційними членами професійної мережі місцевих органів влади в країнах Східного Партнерства (на сьогодні більш ніж 100 учасників, і їх кількість зростає), що зобов’язались досягнути відчутних результатів у процесі економічного розвитку та створенні нових робочих місць протягом трьох років, користуючись при цьому підтримкою ЄС, що полягає в розбудові співробітництва, допомозі експертів, передачі знань та грантовій підтримці для муніципалітетів, які було відібрані на конкурсній основі.

В ході заходу Ігор Ренькас отримав відповідний сертифікат, що підтверджує новий статус Канева та його зобов’язання.

  Друк статті