Практичні поради населенню на випадок відключення електроенергії


Повернутись

З початку нового тижня  стартує Європейський тиждень сталої енергії, в рамках якого у Канівській громаді підвищуватимуть  культуру енергозбереження та свідомого споживання ресурсів серед її жителів і гостей.

Сьогодні проблема енергозбереження є як ніколи актуальною, адже російська війна загострила енергетичну кризу в нашій державі. Зараз як місцева, так і центральна влада, вже попереджають про ймовірність збоїв в електропостачанні й активно готуються до зими. Однак, тактика ворога націлена на те, аби створити паніку серед цивільного населення країни.

Тому ми пропонуємо ознайомитися із простими інструкціями про те, як діяти, якщо у вашому населеному пункті відключили електроенергію.

Якщо у вашому домі зникло світло – не панікуйте. Часом в умовах високого попиту на електроенергію постачання тимчасово вимикають в різних районах почергово, аби убезпечити систему від перевантажень чи можливих аварій. У більш серйозних випадках можливі й триваліші відключення, тому першочергова задача – оцінити ситуацію.

Для початку, переконайтеся, що знеструмлений не тільки ваш будинок – перевірте запобіжники в квартирі чи на поверсі, розвідайте у сусідів, чи мають вони світло. Увімкніть радіо чи пошукайте в офіційних джерелах інформацію про електропостачання у вашому районі.

Якщо світла немає в усьому районі чи місті, відключіть від мережі електроприлади або вимкніть запобіжники. Можна залишити увімкненим світло, аби бачити, коли постачання відновиться.

Якщо маєте генератори на аварійний випадок, то зберігайте їх у добре провітрюваному місці та НІКОЛИ не використовуйте у закритих приміщеннях або для опалення будинку. Інакше є ризик отруєння чадним газом, який не має запаху, тож його дуже важко помітити.

Готуйте їжу на газових плитах чи туристичних пальниках тільки в нежитлових та добре провітрюваних приміщеннях.

Якщо з офіційних джерел, до яких ви звернулися на першому кроці, повідомили про евакуацію, крім тривожної валізи не забудьте ще раз перевірити, чи ви відключили усі прилади від електромережі.

Коли світло повернулося, перший інстинкт – увімкнути одразу все, за чим ви так скучили. Однак, аби уникнути проблем із домашніми приладами, до відновлення електропостачання також необхідно поставитися зважено.

Через різкі стрибки напруги ваша техніка може пошкодитися. Тож якщо ви вимикали запобіжники, перш ніж вмикати їх назад, відключіть електроприлади від мережі.

Різке зростання попиту може нашкодити усій енергосистемі. Тож вмикайте електроприлади поступово – спочатку світло, потім менш потужні прилади. Пилососи, пральні машини та обігрівачі краще не вмикати у перші години після відновлення електропостачання.

Усі прилади, які ви використовували протягом відключення, варто перевірити на справність, зарядити, за потреби – оновити чи докупити те, чого вам бракувало протягом цього часу, а також поповнити запаси використаних продуктів першої необхідності (продуктів, пального, ліків).

За інформацією управління економічного розвитку виконавчого комітету Канівської міської ради.

  Друк статті