90 років болю: у Каневі вшанували пам'ять жертв Голодоморів

Зранку плакало небо, плакали й українці – цієї суботи, 26 листопада, в Україні відзначали День пам’яті жертв Голодоморів.

Цього року виповнилася 90 річниця від тих страшних і сумних сторінок нашої історії. Нині українці вшановують жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти наших співвітчизників

У жалобі схили голови канівці. Сьогодні вони разом з секретарем Канівської міської ради Оксаною П'ятковою, керуючим справами Володимиром Святеликом, представниками структурних підрозділів виконавчого комітету, депутатського корпусу, організацій і установ, а також активістів громади  зібралися біля пам’ятних знаків жертв Голодомору та політичних репресій на цвинтарі в районі вулиць Монастирок та Київської аби вшанувати пам'ять про невинно замордованих. На згадку про мільйони обірваних життів містяни принесли колоски, квіти та запалили свічки, хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх загиблих, а священнослужителі провели молебень за душі вбитих і закатованих.

– 90 років тому попередники путінського режиму влаштували великий геноцид проти людяності, проти України. На теренах нашої держави сьогодні знову продовжується геноцид проти українців. Тому у цей скорботний день ми не просто запалюємо лампадки. Ми продовжуємо боротися за добро проти зла. Ми завжди готові відгукуватися, щоб ці злочини не повторювалися ніколи, – нагадав усім присутнім отець Сергій Нікітін.

Звернулися до канівців керуючий справами виконавчого комітету Володимир Святелик та головний спеціаліст відділу культури Костянтин Андрієнко.

– Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо — під такими гаслами ми цьогоріч у скорботі вшановуємо пам'ять жертв Голодоморів. Нині усі дійсно об'єдналися сьогоднішнім днем. І обов’язково пам’ятатимемо усі жахіття, які відбувалися 90 років тому та про тих, хто віддав своє життя сьогодні за те, щоб Україна була,  – наголосив Володимир Святелик.

Вкотре присутні пригадали перебіг тих гірких подій, ділячись реальними історичними фактами. Голод забрав до десяти мільйонів людських життів. Не виключенням стала і Канівщина.

– Вмирали люди, вмирали цілі села…На Ісковщині, було найбільше поховання померлих у роки Голодомору, – розповіла заступник виконувача обов’язків директора Шевченківського національного заповідника Світлана Брижицька.

У селах Канівської міської територіальної громади також вшанували пам'ять загиблих в роки Голодомору.

Додамо, сьогодні 0 16-й годині традиційно відбудеться  акція «Запали свічку пам’яті», в ході якої українці запалюватимуть свічки та лампадки на своїх підвіконнях у пам'ять про всіх, чиє життя забрав Голодомор.