Як отримати «Доступні ліки» в умовах воєнного стану?


Повернутись

Попри війну державна програма реімбурсації «Доступні ліки» продовжує функціонувати. Зокрема до неї входять медичні препарати проти серцево-судинних хвороб та для профілактики інсультів та інфарктів, які можуть отримати пацієнти безоплатно або з частковою доплатою.

Щоб отримати лікарські засоби, потрібно:

  • Звернутися до свого сімейного лікаря;

  • Отримати у лікаря рецепт на «Доступні ліки» відповідно до медичних показів;

  • Звернутися з рецептом в будь-яку аптеку, яка відпускає «Доступні ліки» за договором з НСЗУ, та отримати препарати.

Якщо зв’язок з лікарем втрачений, або було змінено місце проживання – можна звернутись до сімейного лікаря або терапевта в найближчому медзакладі, який має договір з НСЗУ.

Окрім того, варто зазначити, що на час воєнного стану лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт.

Паперовий рецепт лікар випише, якщо в медзакладі немає світла або доступу до е-системи охорони здоров’я. Наразі лікар може виписувати рецепт за програмою «Доступні ліки» на місяць. 

Знайти аптеку, яка відпускає «Доступні ліки», допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77. Також радимо шукати аптеку з «Доступними ліками»за допомогою Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів” (https://cutt.ly/ASw5Kwv). 

 

Більше дізнатись про те, як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, можна за посиланням (https://bit.ly/3DbuHvW).

 

 

 

  Друк статті