Пропозиції робочої групи по деколонізації топоніміки Канева


Повернутись

Топоніміка Канівської громади має значну кількість окупаційної (російсько-радянської) складової. Очільники росії вустами Патріарха РПЦ Кирила стверджують, що росія ніколи ні на кого не нападала, що вона завжди тільки захищає свою територію. Маємо раз і назавжди позбавити «братній» народ жонглювати подібними твердженнями.

Робочою групою з вивчення питання щодо проведення заходів дерусифікації та перейменування вулиць, провулків, майданів і скверів в Канівській міській територіальній громаді підготовлені пропозиції щодо позбавлення топоніміки Канева колонізаційної складової.

До перейменування запропоновані назви вулиць та провулків, які названі в прославлення росії чи радянської епохи, на честь діячів російської чи радянської культури, на честь російських чи радянських військових діячів.

В запропонованих назвах робоча група намагалася відобразити багатовікову історію Канівської землі рівномірно до різних історичних періодів міста, визначних людей, які тим чи іншим чином причетні то Канева та до України: боролися за Незалежність нашої держави, творили та утверджували українську культуру.

Також пропонуємо пройти невеличке опитування, щоб дізнатися Вашу думку щодо питань перейменування у Канівській громаді:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2ccLt1OzwaZwtlb5T7og4ikluTowJLs_mMvnUnMOG5E4oqg/viewform?usp=sf_link

  Друк статті