Медиків Канівського ЦПМСД вчили толерантному ставленню до хворих на туберкульоз


Повернутись

У грудні минулого року працівники Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги взяли участь у тренінгу «Формування толерантного ставлення медичних працівників до людей, які хворіють на ТБ, та представників ключових груп». Захід організувала благодійна організація «ТВpeopleUkraine» в рамках проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» міжнародної організації PATH.

Так, сімейні лікарі та медсестри Канівського центру ПМСД, а також фельдшери амбулаторій, які працюють в сільській місцевості, розширювали власні знання щодо особливостей перебігу захворювання на туберкульоз, соціально-психологічних проблем, які виникають у людини у зв’язку з переживанням діагнозу, і звичайно – наслідків стигматизації пацієнтів, що призводять до несвоєчасного звернення по медичну допомогу та зменшують прихильність людини до лікування.

Нагадаємо, туберкульоз – це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, яка найчастіше вражає легені. ТБ передається краплинним шляхом від людини з активною респіраторною формою до людини. Україна входить до тридцяти країн світу з найвищим рівнем туберкульозу (ТБ) з множинною лікарською стійкістю. Відтак, медики наголошують на важливості вчасної діагностики та лікування цього захворювання.

ФОТО - Канівський ЦПМСД

  Друк статті