Впродовж чотирьох місяців фахівці Канівського ЦПМСД провели майже 600 УЗД досліджень щитоподібної залози у дітей


Повернутись

Відповідні дослідження вдалося реалізувати завдяки співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Про це повідомили у Канівському центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Так, упродовж чотирьох місяців, з вересня по грудень минулого року, фахівцям медичного закладу вдалося провести 569 УЗД досліджень щитоподібної залози у дітей. Ультразвукове дослідження проводила сімейна лікарка, сертифікований фахівець УЗД-діагностики — Олена Глушко, яка здійснювала виїзди до канівських ЗОШ №1 та №3, гімназії імені Івана Франка, а також дитсадків у селах: Межиріч, Хмільна, Степанці, Таганча, Мартинівка, Литвинець.

«Результати таких досліджень вражають, адже з 569 оглянутих дітей в 86 осіб виявлено патології та направлено на дообстеження до сімейних лікарів та лікарів-педіатрів», — інформують у Канівському ЦПМСД.

Медики нагадують, що найефективніший спосіб контролю за функціональністю щитоподібної залози - це її ультразвукова діагностика. Цей метод обстеження інформативний, абсолютно безпечний та простий, як для лікаря, так і для пацієнта. Разом з тим дослідження за допомогою ультразвукового апарата дає велику кількість необхідної інформації, при наявності якої можна скласти повну клінічну картину про стан щитоподібної залози та загальний стан здоров'я пацієнта, тим більше що захворювання щитоподібної залози без УЗД діагностики досить важко виявити. Найкраще діагностувати захворювання в дитячому віці, щоб не дати захворюванню з віком прогресувати та ускладнювати життя.
 
 
 
 
 
ФОТО — Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги

  Друк статті