Безоплатні препарати від бронхіальної астми включили у програму «Доступні ліки»


Повернутись

Безоплатні ліки у разі бронхіальної астми та хвороб нижніх дихальних шляхів включені в програму «Доступні ліки».

«Це означає, що українці з цими діагнозами можуть отримати необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою. Їх вартість аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України», - йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

Додамо, загалом до програми «Доступні ліки» включено 32 торгові назви препаратів проти хронічних захворювань нижніх дихальних шляхів, у тому числі проти бронхіальної астми.

Для того, щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою необхідно звернутися до лікаря первинної медико-санітарної  допомоги.

Нагадуємо, що наявність декларації для відвідування лікаря – не обов’язкова. Під час воєнного стану українці можуть звертатися до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в закладі, який має договір із НСЗУ.

Лікар випише електронний або паперовий рецепт на основі обстежень та діагнозу. У рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату.

З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність у аптеки договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки». Термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

– зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77,

– через дашборд на сайті НСЗ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації,

– через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.

 

  Друк статті