Прийомний день міського голови: про урядову програму «Доступні ліки» та кладовище в мікрорайоні Костянець


Повернутись

У вівторок, 11 липня ц.р., міський голова Ігор Ренькас провів прийомний день для жителів Канева. На зустріч із керманичем міста цього разу прийшло 15 представників громади. Це, зокрема, жителі вулиць Шевченка, Свердлова, Кошового, Енергетиків, Героїв Дніпра, Кобилянської, Дорошенка тощо. 

Порушували під час своїх візитів люди найрізноманітніші проблеми: про ремонт доріг, ремонт водостоку, отримання дозволу на ведення сезонної торгівлі, оформлення земельної ділянки для учасника АТО та інші.
Так, представники вулиці Шевченка, 13 нарікали на стан асфальтового покриття на їхній прибудинковій території. На що міський голова відповів, що ремонт на цій ділянці вже заплановано і найвірогідніше, буде проведено до кінця місяця.
Звернулася за допомогою до очільника міста й жителька Канева, дружина онкохворого чоловіка. Жінка скаржилася, що не може отримати, передбачені урядовою програмою «Доступні ліки», медикаменти для чоловіка, яких він украй потребує.
- Я вже зверталася й на урядову «гарячу лінію», але звідусіль отримую лише самі «відписки», - нарікала канівчанка.
- Зрозумійте, з «гарячої лінії» до вас ніхто не приїде і нічого для вас не зробить, - наголосив Ігор Ренькас. – Усі звернення, зрештою, повертаються до мене. А ми не «відписки» пишемо, а пояснюємо, як воно є насправді, адже працюємо виключно в рамках закону.
Для оперативного вирішення питання міський голова організував поїздку жительки до керівника канівської комунальної аптеки №91 Жанни Ніколенко у супроводі представника виконавчого комітету, де їй було надано детальне роз’яснення, в ході якого з’ясувалося, що одного препарату, необхідного для лікування чоловіка, у переліку урядової програми дійсно немає, інші – канівчанка зможе отримати протягом тижня.
Окрім того, за пропозицією І.Ренькаса, жителька міста написала заяву на ім’я міського голови щодо отримання матеріальної допомоги на лікування чоловіка. 
Нагадаємо, нещодавно ми повідомляли, що протягом І-го півріччя ц.р. матеріальної допомоги з міського бюджету отримали жителі міста на суму понад 200 тис.грн.
- Я щодня розглядаю десятки заяв з проханням на отримання матеріальної допомоги, і майже кожен заявник, на жаль, має діагноз «онко», - повідомив І.Ренькас.
На сьогодні, за словами головного лікаря Канівської ЦРЛ Віри Шапошник, на обліку в канівській лікарні перебуває близько 1,5 тис. жителів Канева й Канівського району, які мають онкозахворювання.
Завітала до міського голови й делегація з мікрорайону Костянець. Вони порушили питання впорядкування місцевого кладовища. Ця проблема вже розглядалася на останньому засіданні сесії, 29 червня ц.р. Тоді жителі вулиць нарікали, що наразі люди ховають своїх рідних просто під вікнами їхніх житлових будинків, а сміття скидають на людські городи. Жителі Костянця просили впорядкувати цвинтар і навіть погрожували перекриту дорогу у разі бездіяльності влади.
В ході засідання депутати ухвалили рішення Канівської міської ради, яким, зокрема,  надали дозвіл КП «Місто» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,8 га, що розташована в мікрорайоні Костянець, для будівництва та обслуговування технічних приміщень під розміщення існуючого кладовища для передачі земельної ділянки в постійне користування за рахунок земель Канівської міської ради. Окрім того, рішенням сесії депутати доручили виконавчому комітету до 1 серпня ц.р. визначитися зі встановленням огороджувальних меж кладовища.
Саме встановлення паркану найбільше хвилює жителів Костянця. Міський голова відповів, що це залежить від багатьох факторів, але він постарається встановити огорожу до кінця місяця. Загалом же щодо питань впорядкування костянецького цвинтаря збиратиметься спеціальна нарада. 
До слова, протягом І-го півріччя ц.р. міський голова Ігор Ренькас провів 19 особистих прийомів, на яких побувало 403 канівці.
  Друк статті