Влада оголошує «війну» порушникам правил поведінки на канівській набережній


Повернутись

Цікаве на цю тему:

За останні кілька років канівська набережна змінилася до невпізнання. Встановлений на вході в парк фонтан є чи не найбільшим осередком зустрічей для дітей та молоді. Розчистилися чагарники, утворивши гарні галявини для пікніків чи прогулянок. Встановлено лавки, проведено освітлення, посаджені нові дерева й квіти…

Велика заслуга в цьому - працівників комунальних підприємств. Та й представники структурних підрозділів виконавчого комітету не залишаються байдужими. Щовесни вони організовують так звані «суботники», під час яких гребуть, метуть, білять… Подібні заходи проводяться чи не перед кожним святом. Так, востаннє «бюджетники» прибирали набережну  5 липня ц.р., напередодні святкування Івана Купала. Долучаються до подібних акцій й представники окремих місцевих осередків політичних сил та волонтери.

Утім, для перетворення набережної на справжній парк цих зусиль замало. Люди масово палять багаття та засмічують місце відпочинку, ламають лавки, викопують квіти й дерева, перевертають урни для сміття. Окрім того, попри всі заборони, продовжують їздити набережною машини.

- Всі в’їзди оснащені дорожніми знаками, що забороняють проїзд, - зауважив Канівський міський голова Ігор Ренькас. – Також я постійно звертаюся до канівського відділку поліції з проханням проїжджати набережною. Варто визнати, часом канівці й самостійно перешкоджають машинам їздити, нагадуючи водіям про заборону. Утім, хотілося б, щоб жителі міста займали більш активну позицію, щоб не тільки виконком виходив на «суботники», а всі разом – гуртом. Тільки в такому разі ми зможемо отримати результат – красиву, доглянуту набережну.

Ще в 2013 році виконавчий комітет Канівської міської ради ухвалив рішення, яким визначено правила поведінки в прибережній зоні міста Канів. Так, зокрема, на набережній річки Дніпро забороняється заїзд, паркування та миття транспортних засобів; знищення зелених насаджень; засмічення території; розведення багать; вживання алкогольних напоїв; розклеювання оголошень і рекламних постерів тощо, про що повідомляють встановлені на ній інформаційні стенди.

Відтепер же питаннями порушення правил поведінки на набережній займатиметься відділ екології та муніципального контролю.

- Розпочнемо ми з роз’яснювальної роботи, - розповідає начальник відділу Олександр Бренюк. - Тобто спочатку порушнику буде вручено попередження та надано роз’яснення щодо правил поведінки в місцях відпочинку тощо, а вже наступного разу будемо вдаватися до більш жорстких санкцій, зокрема, складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 77-1, 152, 153 КУпАП (знищення зелених насаджень, утримання домашніх улюбленців, благоустрій міста в цілому). Окрім того, журналісти фіксуватимуть факти порушення правил поведінки і оприлюднюватимуть це в засобах масової інформації.

- Вірю, що скоро ми матимемо красиву й доглянуту набережну, - сказав міський голова. - Але для цього треба об’єднуватися і працювати. Не чекати, що хтось вирішить ці проблеми за нас. Тільки разом, займаючи активну позицію, ми отримаємо результат.

  Друк статті