Канів відвідали представники громадської організації, що опікується переселенцями, «Крим-SOS»


Повернутись

У п’ятницю, 14 липня ц.р., до Канева завітали представники Всеукраїнської громадської організації «Крим-SOS», зустріч з якими відбулася в залі засідань будинку рад за участі Канівського міського голови Ігоря Ренькаса, працівників структурних підрозділів виконкому, жителів міста та переселенців, які наразі проживають у Каневі.

Представник Полтавської філії ГО «Крим-SOS» (яка опікується Черкаською, Сумською і Кіровоградською областями) Світлана Фугаль розповіла про історію заснування та діяльність організації.
Створена у зв’язку з окупацією Кримського півострова в лютому 2014-го року громадська організація, спочатку виглядала як сторінка в соцмережі Фейсбук, і надавала вимушеним переселенцям з Криму інформаційні консультації, як виїхати. Наразі перелік послуг організації значно розширився. ГО «Крим-SOS» надає юридичні, соціальні та екстрені консультації внутрішньо-переселеним особам з Криму та східних областей України.  
Між представниками громадської організації і жителями міста одразу налагодився активний діалог. Так, канівці насамперед цікавилися, чи лобіює «Крим-SOS» інтереси переселенців на законодавчому рівні.
- На сьогодні цей спектр роботи є для нас основним, - відповіли гості. – Саме для цього організовуємо такі зустрічі, щоб почути безпосередньо від переселенців, які вони мають проблеми і труднощі.
Нарікали внутрішньо-переміщені особи (ВПО) й на проблеми забезпечення житлом. Покинувши рідні домівки на сході, вони орендують помешкання без перспективи отримати власне, оскільки не мають права навіть стати на «квартирну» чергу. На що члени ГО «Крим-SOS» відповіли, що цим питанням також займаються.
- Ми рухаємося в цьому спектрі. Але, зізнаюся, це непросто, - зауважила С.Фугаль. – Однак, якщо ми не будемо навіть пробувати, нічого не зміниться.
Також запитували люди про оформлення пенсії та біометричного паспорта для ВПО, слухали про перспективи отримання гранту на соціальний проект.
До слова, наразі в місті проживає 415 внутрішньо-переміщених осіб (це 297 сімей).
- Уже три роки в нашому місті проживають жителі з Криму та східних областей України. Ми намагаємося не залишати їх без уваги. Так, усім регулярно надається допомога від наших фірзенських побратимів. Щодо забезпечення житлом, то кілька сімей ми одразу змогли розмістити в Канівському міському центрі туризму. Також розглядаємо наразі перспективи будівництва багатоповерхового будинку для переселенців, - підсумував міський голова І.Ренькас.
Нагадаємо, нещодавно міський голова мав зустріч із представниками громадських організацій «Солдатські комітети» і «Спільнота біженців з Донецька та сходу України», в ході якої обговорювалися можливість будівництва житла для переселенців, яке фінансуватиметься за рахунок європейських «донорів».
  Друк статті