Звільнення північних регіонів України від окупантів навесні 2022 року показало не лише нашому народу, але й усім у світі, що Україна може перемогти у війні.

Початок цієї впевненості був саме у битвах за Мощун, Гостомель, Ірпінь, Бучу, Охтирку, Чернігів та інші міста і села наших північних областей. Тоді ж світ побачив, що несе із собою росія: катівні, розстріли та мародерство.

Коли була захищена столиця, було захищене й державне життя України. Ми побачили, що окупанта можна вигнати та продовжили цей рух на півдні та сході України.

Звільнення півночі та стійкість України були забезпечені завдяки багатьом звичайним людям, які допомагали Силам оборони та безпеки. Це – волонтери, журналісти, транспортники й багато інших, хто забезпечував оборонців, допомагав людям, викривав позиції окупанта та привертав увагу світу.

Від перших годин повномасштабного вторгнення війна для українців стала дійсно народною війною, наші міста стали містами героїв, наші села стали селами героїв – людей, які допомагали вистояти одне одному і державі. Усі разом ми повертаємо Україні Україну. Усі разом ми захищаємо і наше майбутнє, і нашу гідність, і нашу свободу, і нашу історію.

 

  Друк статті