Пам'ять про минуле й теперішнє: у Каневі відзначили День захисників і захисниць


Повернутись

Чотири свята в один день – День захисників і захисниць, День козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці та 81-у річницю заснування Української повстанської армії – відзначає наша держава за новою датою, 1 жовтня. Саме ці знакові свята є символом нерозривного зв’язку поколінь та тяглості військових традицій борців за українську державність.

У Каневі рідні захисників, військовослужбовці, влада міста, представники структурних підрозділів виконавчого комітету міськради, депутати, духовенство, члени громадських організацій, працівники підприємств, організацій громади та небайдужі канівці цього дня зібралися біля пам’ятного знаку захисникам України, аби подякувати тим, хто наразі боронить наш спокій на фронті, а також віддати шану загиблим Героям.  Розпочався захід з урочистого виконання Гімну України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв усіх часів української історії, захисників та захисниць з Канівської громади, які віддали своє життя за суверенність та незалежність України.   Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку, а святі отці Сергій Нікітін та Володимир Червонніков прочитали молитву.

 

- З Днем захисників та захисниць України усіх, хто гордо носить це почесне звання. На ваших мужніх плечах, у ваших тендітних руках тримається майбутнє України. Сьогодні ви не тільки звільняєте захоплені ворогом території рідної землі, ви боретесь за право і можливість жити нашим дітям, онукам і наступним поколінням, – звернулася до присутніх ведуча заходу Оксана Кириченко та додала, що напередодні Дня захисників і захисниць, у пам'ять про загиблих жителів Канівської громади, захисників України в російсько-української війни були встановлені меморіальні таблиці.

Секретар міської ради Оксана П’яткова привітала усіх присутніх та подякувала військовослужбовцям за захист та мужність. 

 - Наші захисники і захисниці довели, що українці можуть перемагати підступного ворога, що українці єдина і сильна нація, що українці вільні і сильні. Сьогодні ми дякуємо їм за мужність і відвагу, за кожен новий день. Просимо Пресвяту Богородицю захистити наших захисників від ворожих куль, захистити родини від втрат і горя. Просимо перемоги та миру, – сказала вона.

До святкових привітань також приєднався ветеран АТО/ООС, член ГО «Канівська спілка учасників АТО «Нескорені» Микола Порожній, який, зокрема, наголосив на важливості відзначення Дня захисників і захисниць та загадав про подвиги, які вони здійснюють щоденно. 

Завершився захід композицією «Дитячими долоньками» у виконанні дитячого театру естрадної пісні «Невгамовні». Опісля усі охочі могли долучитися до благодійного перегляду історичного документального фільму «Вовк. Страху немає» у міському будинку культури та таким чином підтримати канівців, які нині служать у лавах ЗСУ. Додамо, урочистості та тематичні заходи з нагоди Дня захисників і захисниць проходили також і на підзвітних адміністративно-територіальних одиницях Канівської міської територіальної громади.

  Друк статті