Як добудувати культурний центр у середмісті - радилися очільники Канева, Києва й Черкащини


Повернутись

Перебуваючи у Каневі на відкритті турніру з боксу «Кубок козацької слави імені Дмитра Байди Вишневецького», всесвітньо відомий боксер, а наразі чинний Київський міський голова Віталій Кличко, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко і президент міжнародного фонду «SOSМайбутнє», громадський діяч Наталія Заболотна оглянули недобудований будинок культури.

Цей довгобуд у центрі міста стоїть уже не один десяток років. Історія спорудження закладу розпочалася ще у 80-х роках минулого століття. Утім, довести справу до кінця тоді так і не вдалося. Роками він просто стояв у центрі Канева без жодних ознак будівельних робіт.

Певні зрушення розпочалися в 2005 році. Так, протягом 2005-2007 років було проведено опалення, водопостачання, вентиляцію... Та за відсутності фінансування роботи знову призупинилися.

У 2013 році в рамках підготовки до 200-річчя від дня народження Т.Шевченка було прийнято рішення продовжити опорядження будинку культури. Тепер уже - Шевченківського культурного центру. Генеральний підрядник - ПМП «Інтербуд» (директор О.Куценко) взявся до роботи. Розпочалися роботи з оздоблення фасаду приміщення та благоустрою прилеглої території, перекладення тепломережі, мощення плитки біля головного входу, оздоблення фойє та залу всередині приміщення. Утім, і цього разу на будинок культури чекала невдача - роботи знову призупинилися. Хоча для введення будівлі в експлуатацію залишилося якихось 10% робіт, - і Канів отримає сучасний чотириповерховий будинок культури із актовим залом на 800 місць, конференц-залом, а також багато приміщень, де під одним дахом зможуть розташуватися спортивні клуби, музичні школи та дитячі гуртки.

Вдихнути життя  у «мертву» будівлю загорілася Наталія Заболотна.

- Якщо ми об’єднаємо зусилля місцевої влади, обласної державної адміністрації, міністерств спорту і культури та зусилля громади міста Канева, то вже за півроку зможемо «розкоркувати» цього красеня, й тисячі дітлахів ходитимуть не повз «мертву» будівлю, а отримуватимуть там реальні знання, - закликала громадський діяч. - Набагато дешевше сьогодні вкласти в дитячий розвиток і спорт, аніж завтра на порядок більші кошти витрачати на наркодиспансери, психіатричні лікарні та ВІЛ-інфікованих…

Окрім того, користуючись нагодою Канівський міський голова Ігор Ренькас представив гостям інвестиційний проект «Променад-парк», який передбачає благоустрій набережної Дніпра, що йде від Канівської школи №6 до Тарасової гори.

- Природні ландшафти, Дніпро й історико-культурна спадщина в Каневі говорять самі за себе, - наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. - Утім, для розвитку туризму цього недостатньо. Канівську «перлину» Тарасову гору треба взяти в гарну оправу. До речі, на останній сесії Канівської міської ради цей проект було внесено до генерального плану міста. Це є певним стартом для інвестора. Оскільки він має відчувати, що є земельна ділянка, на якій він зможе побудуватись без бюрократизму.

Віталій Кличко підтримав плани колег та поділився власним досвідом з благоустрою набережної в районі Оболонь, що в Києві.

- На нашу набережну ми витратили 60 млн. грн. і відкрили сучасний парк «Наталка», - сказав столичний голова. - Зі свого досвіду скажу, що на «картинки» спонсори зараз тяжко ведуться. Раджу почати власними силами. Коли вже буде хоч маленький, але результат, і буде позитивна реакція від жителів міста, тоді підключаться й спонсори.

Насамкінець присутні домовилися про подальшу співпрацю та спільні проекти в майбутньому.

  Друк статті