96 канівських довгожителів отримали подарунки до Дня людей похилого віку


Повернутись

1 жовтня ц.р. у всьому світі відзначався Міжнародний день людей похилого віку.  Свято було засноване Організацією Об’єднаних Націй в 1990 році і покликане звернути увагу суспільства на проблеми літніх людей.

Як повідомляють у територіальному центрі, в Каневі наразі проживає 96 довгожителів – це люди віком від 90 років і старші.

29 вересня ц.р., напередодні Дня людей похилого віку, представники виконавчого комітету Канівської міської ради, ради ветеранів, територіального центру відвідали кожного довгожителя міста, привітавши їх зі святом та вручивши подарунки від ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

До слова, відповідно до класифікації Всесвітньої організації охорони здоров’я, наразі вікові періоди виглядають так: 25-44 роки – це молодий вік; 45-59 років – середній вік; 60-74 роки – похилий вік; 75-89 років – старечий вік; від 90 років – довгожителі.

- Загалом же вік - поняття умовне, - говорить директор терцентру Антоніна Петренко. - Відчуває себе людина молодою чи старою, це залежить більше від її стану духу, а не від запису в паспорті. І соціальні норми з часом змінюються. Пару століть тому і 40-річний чоловік вважався літнім, а зараз таку людину називають молодою.

Також цього дня відбулось урочисте засідання ради президії Канівської міської організації ветеранів України. Оскільки в Україні це свято поєдналося із ще з одним – Днем ветерана. Присутніх вітав радник міського голови Микола Москалець. Колишня голова спілки дітей війни Надія Мельнікова, яка нещодавно відмітила своє 80-тиріччя, отримала вітання та грамоту від міського голови Ігоря Ренькаса.

  Друк статті