У Каневі вшанували пам'ять видатного археолога та історика Миколи Біляшівського


Повернутись

Цікаве на цю тему:

У вівторок, 24 жовтня ц.р., представники виконавчого комітету Канівської міської ради, Канівської РДА, а також депутати та школярі міста відвідали місцевий природний заповідник. 150 років тому в цей день народився фундатор вітчизняного музейництва, видатний академік, археолог, історик та мистецтвознавець Микола Біляшівський.

Свого часу, проводячи дослідження в нашому краї та вивчаючи знайдені пам’ятки й історичні джерела, саме Микола Федотович Біляшівський дійшов висновку, що на Княжій горі у Каневі знаходилось древньоруське літописне місто Родень. Тож не випадково, що тут археолог знайшов і свій вічний спочинок.

Заступник міського голови Наталія Матінова, заступник голови Канівської РДА Тетяна Жівотова, директор Канівського природного заповідника Володимир Пилипенко та інші поклали квіти до могили Біляшівського, що знаходиться на території заповідника.

Літературознавець Зінаїда Тарахан-Береза зауважила, що Микола Федотович повернув канівцям нашу втрачену пам'ять, нашу історію, та закликала школярів продовжувати почесну справу видатного археолога, адже рідний край ще має достатньо прихованих скарбів і невідкритих таємниць. 

Також гості відвідали «Музей природи». Школярі пройшли екологічною стежкою заповідника та переглянули кінострічку на екологічну тему.

  Друк статті