ЗОЛОТАВА ОСІНЬ ПОКЛИКАЛА ДО МАНДРІВОК


Повернутись

Слухачі Канівського Університету ІІІ віку окрилені девізом: «Люби і знай  свій рідний край»

подорожували по Канівським горам.

 

Пенсіонери – ентузіасти, вивчивши маршрут під’йому, одного вересневого ранку зустріли світанок на Лисій горі. Цілюща енергія  перших  сонячних промінчиків була їхньою.

В жовтні група мандрівників підкорила одну з найвищих гірських вершин Канева, яка має назву Мар’їна гора (вис. 242 м.) – енергетично позитивне місце, яке приваблює багатьох туристів. Гора  знаходиться в Природному заповіднику. Від краєзнавеця відділу культури Костянтина Андрієнка ми почули цікаві історії про події від сивої давнини  перших поселень, пов’язаних з місцями  під назвою «Мотовиловщина» та «Княжа гора», до історичного форсування Дніпра під час Великої Вітчизняної війни. Крім того відвідали місце поховання академіка, археолога, етнографа, музейника, громадського діяча М. Біляшівського, який народився 150 років тому.

Наступна подорож була до с. Прохорівки Канівського району. Група краєзнавців піднялася на Михайлову гору, на якій похований М. Максимович – перший ректор Київського університету Святого Володимира (нині університет ім. Т.Г. Шевченка); відвідали дуб Шевченка та сосну Гоголя. Осіння краса довкілля сприяла позитивному настрою мандрівників. Подорож завершилася куштуванням смачної юшки та каші,  приготованих нашим дружним колективом краєзнавців.

Інформує: Валентина Кияшко,  ректор Канівського університету ІІІ віку.

  Друк статті