Для залучення інвесторів із розвитку туристичної галузі Канів отримає спеціальний статус?


Повернутись

Із амбітною мрією вдихнути життя в канівський довгобуд (недобудований будинок культури) в черговий раз наше місто відвідала президент Фонду гуманітарного розвитку України Наталія Заболотна.

Нагадаємо, саме завдяки цьому фонду восени ц.р. місцевий спортивний клуб «Спарта» отримав професійний боксерський ринг. Подарунок став поштовхом для запровадження у Каневі міжобласного турніру з боксу, який проходив у вересні ц.р. Відкривав свято сам Віталій Кличко – багаторазовий чемпіон світу з боксу, а наразі Київський міський голова.

Цього разу, 17 листопада, Н.Заболотна приїхала з цілою командою фахівців у різних галузях. Так, у заході взяли участь директор Київського офісу Кеннана Катерина Смаглій, керівник Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні Юлія Федів, організатор мотофестивалю «Тарасова гора» Ашот Арушанов, заступник голови Черкаської ОДА Сергій Овчаренко та інші.

Насамперед усі відвідали будинок культури, що стоїть недобудований у середмісті Канева вже не одне десятиліття. Міський голова Ігор Ренькас коротко переповів історію спорудження будівлі.

- Будівництво розпочалося в 1984-у році. У 90-х роках за браком коштів його було призупинено. Відновилися роботи з 2004-го, тоді було зроблено покрівлю, встановлено вікна, двері, проведено опалення... Востаннє роботи просувалися в 2013 році. Таким чином вдалося освоїти ще 18 млн. грн. Цьогоріч з міського бюджету було перераховано 40 тис.грн. на укладення договору щодо перерахунку кошторису, - повідомив міський голова та зауважив, що щороку на охорону, освітлення й опалення цього будинку з міського бюджету йде близько 300 тис.грн.

Натомість Н.Заболотна наголосила, наскільки важливим цей будинок культури є для жителів міста, адже це дасть змогу розмістити в стінах будівлі більшість дитячих гуртків та клубів Канева, окремі з яких наразі розміщені в підвальних або аварійних приміщеннях.

Відвідувачі оглянули концертну залу, бібліотеку, приміщення для занять боксом, танцями, інших гуртків тощо.

Також в ході зустрічі порушувалися питання не лише завершення будівництва будинку культури, а й перспективи розвитку Канева як центру культурного туризму загалом.

Н.Заболотна розповіла історію іспанського містечка Більбао, яке з депресивного населеного пункту із найвищим рівнем безробіття, залежності від алкоголю та наркотиків, стало культурною «меккою» усіх європейців. Це сталося завдяки новому очільнику міста, який ризикнув свого часу і, вклавши 320 млн. євро,. побудував музей сучасного мистецтва. Він сподівався, що окупиться музей за 5 років, але це сталося вже за 1,5 року, і щороку приносить у міську скарбницю дохід в розмірі 170 млн. євро.  

- Шевченко залишається незмінним символом України, тому Канів – це душа нашої країни, - наголосила Н.Заболотна. – Утім, держава утримуючи музей Шевченка, не піклується, як туди потрапити. Дороги, готелі, кав’ярні, інша туристична інфраструктура – усього цього потребує Канів. Вважаю, що від держави необхідно вимагати особливих умов для залучення інвестицій у місто. Зокрема, розробити спеціальний законопроект про Канів з впровадженням спеціальної економічної зони задля залучення інвесторів, які б розвивали туристичну галузь.

Усі присутні ініціативу Н.Заболотної підтримали.  

- Сьогодні в цій залі зібралися дійсно небайдужі до життя Канева люди, - підсумував І.Ренькас та подякував за підтримку.

  Друк статті