Навчання з проектного менеджменту пройшли канівські фахівці в Одесі


Повернутись

13-17 листопада ц.р. в Одесі, в рамках проекту “Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні”, що реалізується Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад за фінансової підтримки МЗС Норвегії відбулося навчання в Школі з проектного менеджменту.

Захід проводився за участю представників пілотних міст проекту, до яких увійшов і Канів – учасники робочих груп з підвищення ефективності діяльності ОМС в сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, місцевого економічного розвитку та фінансів.

Навчання проводили президент ГО “Волинський ресурсний центр” Василь Кашевський і менеджер центру Ігор Воляник, які  вже  мають досвід з написання  і втілення проектів різного спрямування в життя і могли поділитися своїми напрацюваннями і спостереженнями, провести практичні заняття зі створення проекту від «ідеї» до її втілення, з опрацюванням усіх складових проекту.

Весь світ вже давно відійшов від «проектної діяльності», надавши перевагу «проектному менеджменту». Тому, головна мета була -  сформувати в учасників навички підготовки проектних пропозицій, спрямованих на розвиток відповідного сектору, а також навчитись управляти впровадженням проекту та не менш важливою була комунікація між учасниками з різних куточків України (10 обласних центрів та 20 – малих міст), обговорення важливих питань, обмін досвідом щодо варіантів вирішення болючих проблем, з втілення проектів, ознайомлення з напрацюваннями колег з профільних питань тощо. В процесі спілкування стає зрозуміло, що дуже позитивно, наскільки активізувалися громади на місцевому рівні задля покращення життя і сталого розвитку як великих, так і малих міст і містечок. Ми всі на початку шляху до розбудови наших міст в заможні, самодостатні громади.

Програма Школи передбачала вивчення всього проектного циклу: формулювання проектної ідеї, її втілення в проектній пропозиції, планування бюджету, впровадження проекту та звітування за його реалізацію, а також ознайомлення  з міжнародними та національними програмами та фондами, що підтримують проекти в Україні.

Наші сподівання, що  участь в Школі, як і будь-яке навчання, допоможе громадам реалізувати свої проекти та сприятиме покращенню якості послуг і життя у муніципалітетах, інформує управління економічного розвитку.

  Друк статті