Канівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №6 «ТЕРЕМОК»


Повернутись
Канівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №6 «ТЕРЕМОК»

Канівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 6 «Теремок» загального типу з денним перебуванням дітей.

Заснований 1974 року (розпорядження виконкому Канівської міської ради від 15.03.74 № 39-Б), розташований за адресою: вул.. Дніпробудівська, 4, м. Канів Черкаської обл.., 19000,  тел.. (04736) 3-24-86.

Статут дошкільного навчального закладу № 6 «Теремок» зареєстровано Канівським міськвиконкомом 26.02.15 р. № 19-54.

Ліцензія серії ДОД-П № 240032, зареєстрована 20.05.98 р. за № 32 на право освітньої діяльності.

Форма власності – комунальна. Фінансування – міський бюджет.

Мовний статус – україномовний.

Приміщення дитячого закладу збудоване за типовим проектом, має 2-х поверхову будівлю загальною площею 1649 м2 . Споруди відповідають санітарним нормам, покрівля шатрова. Для кожної вікової групи є окремий майданчик, тіньовий навіс, зелені насадження, спортивний майданчик.

ДНЗ має типовий проект 12-групового ясел-садка. Є відповідно обладнані муз зал, спортзал, методкабінет, кабінет практичного психолога, українська світлиця. Функціонує 8 груп з 10.5-годинним перебуванням дітей та 3-разовим харчуванням.

Інші приміщення використовуються під початкові класи Канівської загальноосвітньої школи № 4.

На 18.08.16 в ДНЗ виховується 197 дітей в тому числі:

 • І молодша група – 16;

 • І молодша група – 17;

 • ІІ молодша група – 23;

 • ІІ молодша група – 20;

 • середня група – 28;

 • старша група – 32;

 • 1-й клас – 30;

 • 1-й клас – 31.

Групи комплектуються за віковим принципом.

Діти 5-річного віку прилеглого мікрорайону охоплені дошкільною освітою 100 %.

У ДНЗ «Теремок» 42 працівники. Із них 16 педагогічні працівники. З повною вищою за фахом освітою – 4, повною вищою педагогічною освітою – 8, не повною вищою за фахом освітою – 4, не повна вища педагогічна освіта – 1.  

Кваліфікаційний рівень педагогічних працівників:

 • «спеціаліст» вищої категорії – 3;

 • «спеціаліст» І категорії – 1;

 • «спеціаліст» ІІ категорії – 4;

 • «спеціаліст» – 4;

 • «спеціаліст» 9 т.р. – 4.

Керівництво дошкільним  закладом здійснює  завідувач Харченко Тамара Іванівна, освіта вища педагогічна, стаж педагогічної роботи 28 років, на посаді завідувача – 12 років.

Вихователь-методист – Сидоренко Марина Миколаївна.

Практичний психолог – Скорина Вікторія Олександрівна.

Освітня модель дитячого закладу – разом з дітьми. Технологія методичного супроводу педагогічної діяльності – оперативність та мобільність.

Зміст дошкільної освіти в ДНЗ визначається базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», навчально-методичними посібниками затвердженими МОН України.

Основний напрямок діяльності ДНЗ «Теремок» суспільно-гуманітарний.

Реформування української освіти, вимоги сучасного суспільства, інформаційного простору ставлять перед педагогами завдання: пошук нових підходів до організації освітнього процесу. Вихователі ДНЗ не залишились осторонь. Вони не задовольняються традиційними підходами, а налаштовані на творчість, експеримент, пошук.

Прикладом цього є впровадження в своїй роботі інформаційно-комунікативних технологій; застосовування інтерактивних технологій у навчально-виховному процесі: робота в парах, робота в групах, метод «Карусель», «Мікрофон», навчання читання за авторською методикою Л. Шелестової та реалізації (з 2016 року) програми соціальної та фінансової освіти дітей від 3-х до 6 років «Афлатот» в ДНЗ з метою формування і розвитку у дітей основних фінансових і підприємницьких навичок та розуміння соціальної відповідальності.

Використання інноваційних технологій у фізичному вихованні дітей дошкільного віку (вихователь Сидоренко М.М.): колове тренування (сюжетні комплекси кругового тренування, імітація і наслідування) щодо цілісного підходу до збереження і зміцнення здоров’я дітей.

Не менш уваги приділяється логіко-математичним здібностям дітей старшого віку, вихователь Рущинська Н.Ю., використання дидактичних, розвивальних ігор та вправ, проблемних ситуацій, завдань з елементами пошуку задач-жартів, головоломок відповідно до вимог програми розвитку дітей п’ятирічного віку «Впевнений старт».

Налагоджена система роботи з морально-етичного виховання дітей дошкільного віку. Завдяки тренінгу емоцій, творчих завдань, моделювання та програвання ситуацій, психологічних ігор,  проектів порятунку діти навчаються усвідомлювати свої емоції, адекватно їх виражати та розуміти емоційний стан іншої людини.

При ДНЗ працює гурток для старших дошкільників «Дошкільник і комп’ютер», керівник – вихователь Хурса С.М.,  мета гуртка: навчання дітей дошкільного віку  основ комп’ютерної грамотності, розвиток інтелектуальних та творчих здібностей дітей, формування їхніх особистісних  якостей.

Гурток «Усмішка», керівник Шкляр І.О. Мета гуртка: розвиток природної музикальності дітей та початкових навичок музикування, особистісних здібностей до творчості.

Гурток  англійської мови (платні послуги), керівник Сущенко Н.М..

 

Мета гуртка: сприяння повноцінному і різнобічному розвитку старших дошкільників, створення умов для оволодіння основами іншомовного спілкування.

Здійснюючи завдання родинного та суспільного виховання на засадах родинної педагогіки, національної культури, сучасних досягнень колектив працює в тісній співпраці з родиною в різних напрямках розвитку дитини дошкільного віку:

 • вивчається рівень знань батьків (анкетування);

 • надається теоретична допомога (бесіди, Дні відкритих дверей, лекції, конференції);

 • практична допомога (практичні заняття з розв’язання батьками педагогічних задач, проблемних завдань).

До участі у роботі з батьками залучаються працівники Центру соціальних служб для молоді та громадськості.

Вихователі Рущинська Н.Ю., та Василенко І.О. взяли участь у Всеукраїнському огляді досвіду роботи УО та ДНЗ з питань організації та розвитку дошкільної освіти (робота з батьками та громадськістю).

Пріоритетним завданням ДНЗ є охорона життя та здоров’я дітей та працівників. Трудовий колектив закладу зайняв І місце в міському огляді-конкурсі стану умов з охорони праці у 2016 році.

І місце у номінації Кращий навчальний заклад серед навчальних закладів міста Канева 2013 рік.

І місце по Черкаській області у фестивалі-огляді кращого досвіду з навчань англійської мови в ДНЗ (вихователь Сущенко Н.М.) у 2016 році.

Для урізноманітнення культурно-просвітницької роботи серед працівників традиційним стало здійснення екскурсій та поїздок за маршрутом «Золота підкова Черкащини», різноманітних конкурсів: «Королева «Теремка», «Українська пісня».

Значна робота проведена по покращенню матеріально-технічної бази ДНЗ:

 • придбано дитячі меблі у всі групи, меблі у кабінет психолога, завідувача, методкабінет;

 • придбано – 2 холодильника, 1 морозильну камеру, пральну машину-автомат, 5 комп’ютерів, принтер, ксерокс, дошку для прасування, телевізор, кінотеатр, пилосос, 6 водонагрівачів, парову праску;

 • зроблено ремонтні роботи у літній період 2016 року:

 • капітальний ремонт холу, спальні групи № 2, туалету групи № 6, порогу до входу групи № 8;

 • заміна вікон групи № 5;

 • частковий ремонт груп № 8, № 9;

 • благоустрій території, фарбування майданчиків;

 • придбані навчально-методичні посібники, дитяча література, демонстраційний матеріал, іграшки.

Але поряд з вищесказаним є ряд проблем:

 1. Для комп’ютерного ігрового комплексу потрібне технічно-матеріальне забезпечення: магнітна дошка і мультимедійний центр.

 2. Потрібна заміна віконних рам (група № 2).

 3. Відсутня система відводу дощових вод з покрівлі по всьому периметру будівлі, система грозозахисту та вентиляції на пральні.

 4. Не відремонтована відмостка по периметру будівлі.

 5. Не працює автоматична сигналізація.

  Друк статті