Повідомлення про намір КП “Управління ВКГ» здійснити коригування діючих тарифів


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Повідомлення

про намір КП “Управління ВКГ» здійснити коригування діючих тарифів

з централізованого водопостачання, централізоване водовідведення

та припинення дії тарифів на послуги з постачання холодної води, водовідведення

(з використанням внутрішньо будинкових систем)

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структури цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції  територіальних громад» від 30.07.2012 № 390  КП « Управління ВКГ» м. Канева інформує про намір:

здійснити коригування діючих тарифів:

- з централізованого водопостачання, водовідведення;

- припинення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Обґрунтування

Метою коригування тарифів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення є приведення у відповідність окремих складових структури тарифів, в зв’язку із зростанням їх вартості, відповідно до вимог п.7 «Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» затверджених постановою КМУ від 01.06.2011р.№869 та з набранням чинності нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 р. № 2189-УІІІ в якому виведено із переліку комунальних послуг - послугу з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

В результаті розрахунків коригування зріст тарифів складе близько 8 % для всіх груп споживачів, крім споживачів з централізованого постачання холодної води, водовідведення, які перейдуть в розряд споживачів централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і зріст тарифів для них складе близько 3,5 % .

Інформація, щодо зміни тарифів :

  1. З централізованого водопостачання та водовідведення: (за посиланням)

2.Для споживачів послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які згідно змін у законодавстві перейдуть до споживачів централізованого водопостачання та централізованого водовідведення : (за посиланням)

Обґрунтування коригування складових структури тарифів, а саме :

  1. Заробітної плати на 10% викликане в зв’язку з внесенням змін та доповнень в розділ 3 «Оплата праці» Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Центральним комітетом профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2018 роки, які набрали чинності з 29.01.2018 року та не враховані у діючих тарифах. А згідно п. 3.2.7 Галузевої угоди в якому вказано, що  «Норми колективного договору, що допускають оплату праці нижче від норм, визначених Угодою, але не нижче від державних норм і гарантій в оплаті праці, можуть застосовуватися лише тимчасово на період подолання фінансових труднощів підприємства терміном не більше як шести місяців».

Зміни показників для розрахунку заробітної плати відповідно Галузевої угоди

Підстава

Показники для розрахунку заробітної плати

Норми в діючому тарифі

Норми в розрахунковому тарифі

П. 3.1.2

Мінімальна тарифна ставка робітника І розряду

Не менше 120 % розміру прожиткового мінімуму

Не менше 140 % розміру прожиткового мінімуму

Додаток 2 п.3.1.4

Коефіцієнт співвідношень мінімальної тарифної ставки робітника І розряду за видами робіт до встановленої  Галузевою угодою мінімальної тарифної ставки робітника І розряду для експлуатації та обслуговування обладнання систем водозабезпечення та водовідведення

1,50

1,58

       Електричної енергії на 9% в зв’язку із ростом тарифу на електроенергію.

  1. Інших матеріальних ресурсів до складу яких входять витрати на паливо-мастильні матеріали, які дали зріст матеріальних витрат на 2% в послузі водопостачання та 3% в послузі водовідведення. 

Динаміка зросту цін на енергоносії  (грн. без ПДВ)

Перелік ресурсів

Одиниця виміру

Вартість у діючому тарифі за цінами грудня 2016 року

Вартість у розрахунковому тарифі

Відсоток зросту

Електрична енергія

кВт/год

1,9699

2,14611

9 %

Бензин

л

17,73

23,16

30%

Дизельне паливо

л

15,56

21,41

38%

Скраплений газ

л

8,72

10,82

24%

  1. Згідно нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 р. № 2189-УІІІ (далі Закон) в якому з 10.06.2018 року виведено із переліку комунальних послуг - послугу з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) та вводиться плата за абонентське обслуговування, що надається багатоквартирному будинку за індивідуальним договором. Згідно Закону плата не буде залежати від обсягу спожитих послуг, а нараховуватиметься кожному абоненту в однаковому розмірі, навіть незалежно від того чи спожито було послугу в розрахунковому періоді чи ні. Розмір плати визначається відповідно до витрат виконавця, а саме витрат, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами , а також з періодичною повіркою, обслуговуванням та ремонтом (у тому числі демонтажем, транспортуванням і монтажем) приладів - розподілювачів води в квартирах багатоквартирного будинку. Згідно Закону плата за абонентське обслуговування не повинна перевищувати граничного розміру визначеного відповідно до вимог Порядку « Про визначення граничного розміру плати за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами». На даний час вищевказаний Порядок ще не затверджений Кабінетом Міністрів України та проходить стадію громадського обговорення. Також будуть внесено зміни до Постанови КМУ від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» відповідно до яких буде надаватись субсидія для плати за абонентське обслуговування в межах граничного розміру плати визначеного КМУ.

Таким чином послугу з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) підприємство припиняє надавати, а після набрання чинності відповідних законодавчих актів, здійснення розрахунків введеться плата за абонентське обслуговування.

Враховуючи вищевикладене, просимо встановити тарифи по КП «Управління ВКГ» для наступних категорій споживачів в розмірах:

1.1. Населення:

централізоване водопостачання:                                                              -  14,16  грн. за 1 м. куб.

централізоване водовідведення:                                                               -  15,24 грн. за 1 м. куб.

1.2.    Бюджетні установи :

- централізоване водопостачання:                                                            -  14,16 грн. за 1 м. куб.

- централізоване водовідведення:                                                             -  15,24 грн. за 1 м. куб.

1.3      Інші споживачі:

- централізоване водопостачання:                                                             -  18,78 грн. за 1 м. куб.

- централізоване водовідведення:                                                              -  20,88  грн. за 1 м. куб.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом 14 календарних днів з дня публікації цього повідомлення за поштовою адресою: м.Канів, вул. 1 Травня,21 або адресою електронної пошти: e-mail:  kaniv_vodo@ukr.net

Адміністрація КП «Управління ВКГ»

  Друк статті