Канівська міська рада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Фішингові листи нібито від ДПС про «розбіжності у звітності»: будьте пильними

Дата: 22.06.2026 14:41
Кількість переглядів: 1009

Фото без опису

Платникам масово надходять фейкові електронні листи нібито від імені Державної податкової служби України. 


У темі таких повідомлень зазвичай йдеться про нібито «зафіксовані розбіжності у звітності». У тексті повідомлення отримувачів закликають терміново ознайомитися з нібито актом перевірки та надати пояснення, щоб уникнути адміністративного арешту активів. 


Насправді ці листи не мають жодного стосунку до податкової служби. Вони надсилаються зі сторонніх електронних адрес та містять посилання або вкладення зі шкідливим програмним забезпеченням.


Будьте обережними! Відкриття таких файлів чи перехід за посиланнями може призвести до зараження комп’ютера та надання зловмисникам прихованого віддаленого доступу до пристрою користувача.


У деяких листах шахраї маскують свої електронні адреси під офіційний домен ДПС @tax.gov.ua, деякі надсилають взагалі із сторонніми адресами.


Якщо лист надійшов з іншого домену – це явна ознака підробки. В іншому випадку – звертайте увагу на характерні ознаки шахрайських повідомлень. 


Зокрема, наявність прикріплених файлів форматів .pdf, .zip, .rar, а також файлів з розширеннями .exe та .scr. Саме через такі файли зловмисники намагаються ввести користувачів в оману та отримати доступ до їхніх пристроїв.


Закликаємо громадян та суб’єктів господарювання дотримуватися основних правил кібергігієни:
- не відкривати підозрілі вкладення та посилання;
- уважно перевіряти адресу відправника;
- не довіряти навіть знайомим контактам без додаткового підтвердження;
- використовувати актуальне антивірусне програмне забезпечення.
Будьте пильними та дбайте про безпеку своїх даних.


За інформацією ДПС України.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт