27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2024 07:30

Сьогодні Україна разом з світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту.

Ця дата обрана не випадково. Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводилися військовими і поліцією окупаційної нацистської влади. Близько півтора мільйона євреїв знищено нацистами на території нашої країни. Це – чверть усіх жертв Голокосту, який є злочином проти всього людства.Ті, хто залишилися живими, урятувалися насамперед завдяки місцевим мешканцям. Попри смертельну небезпеку, вони мали мужність здійснити цей подвиг.

У цей скорботний  день і висловлюємо слова співчуття рідним і близьким усіх невинно загиблих, схиляємо голови перед тими, хто, ризикуючи власним життям, рятував в’язнів нацистських концтаборів, та дякуємо захисникам, які обороняють людські життя.