Законодавчі норми про обмеження щодо продажу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів тощо

Дата: 19.02.2024 14:56

Статтею 153 Закону України «Про державнерегулюваннявиробництва і обігу спирту етилового, спиртовихдистилятів, алкогольнихнапоїв, тютюновихвиробів, рідин, щовикористовуються в електронних сигаретах, та пального» встановлюютьсяобмеженнящодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольнихнапоїв, вин столових, тютюновихвиробів, електронних сигарет, рідин, щовикористовуються в електронних сигаретах, та пристроїв для споживаннятютюновихвиробів без їхзгоряння.

Зокрема, забороняється продаж особами, які не досягли 18 років, та особам, які не досягли 18 років. Якщо у продавця пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольнихнапоїв, вин столових, тютюновихвиробів, електронних сигарет, рідин, щовикористовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживаннятютюновихвиробів без їхзгоряннявиниклисумнівищододосягнення 18-річного вікупокупцем, якийкупує пиво (крім безалкогольного), алкогольні, слабоалкогольнінапої, вина столові, тютюновівироби, електроннісигарети, рідини, щовикористовуються в електронних сигаретах, та пристрої для споживаннятютюновихвиробів без їхзгоряння, продавецьзобов’язанийзвернутися до такого покупця з вимогоюпред’явити паспорт громадянинаУкраїниабоінший документ, щопідтверджуєйоговік. У разівідмовипокупцянадатитакий документ забороняється продаж вищезазначенихвиробів.

Крім того, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольнихнапоїв, вин столових, тютюновихвиробів, електронних сигарет та рідин, щовикористовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживаннятютюновихвиробів без їхзгоряння:
1) у приміщеннях та на територіїнавчальнихзакладів, закладівохорониздоров’я (крімресторанів, щознаходяться на територіїсанаторіїв);

2) у приміщенняхспеціалізованихторговельнихорганізацій, щоздійснюютьторгівлю товарами дитячогоасортиментуабоспортивними товарами, а такожувідповіднихвідділах (секціях) універсальнихторговельнихорганізацій;

3) у закритихспортивнихспорудах (крім пива у пластиковійтарі);

4) з торговихавтоматів;

5) на полицяхсамообслуговування (крімтютюновихвиробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольнихнапоїв, вин столових, пива);

6) поштучно (для тютюновихвиробів, крім сигар);

7) з рук, лотків;

8) у одиничнихпачках, щомістятьменше 20 сигарет;

9) у невизначених для цьогомісцяхторгівлі.

Забороняється продаж будь-яких товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби, електронні сигарети, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Сільські, селищні та міські ради в межах територіївідповідноїадміністративно-територіальноїодиниціможутьвстановлюватизаборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольнихнапоїв, вин столовихсуб’єктамигосподарювання (у тому числііноземнимисуб’єктамигосподарювання, якідіють через своїзареєстрованіпостійніпредставництва) (крімзакладів ресторанного господарства) у визначенийрішенням таких органів час доби.