«Моя податкова» – податкові послуги у смартфоні

Дата: 22.02.2024 15:25

Державнаподаткова служба розробиламобільнийзастосунок «Моя податкова». Мобільнийзастосунок «Моя податкова» від ДПС доступнийгромадянам та може бути завантажений на телефони як на платформіAndroid, так і iOS. Ідентифікаціяздійснюється онлайн з використанням КЕП абохмарногопідпису. Про користь і зручностівикористаннямобільногозастосункувід ДПС розповів на Громадськійраді начальник ДПІ у м. ЧеркасахОлександр Коваленко.

За даними ДПС понад 43 тисячікористувачіввжезавантажилидодаток «Моя податкова» та отримуютьпослугиусмартфоні.

ОлександрАнатолійович детально розповів, якіміститьрозділидодаток та як із ними працювати.

«Мояподаткова» – простий і зручнийінструмент для отриманняелектроннихсервісівподатковоїслужбигромадянами, а такожсплатиподатків з використаннямзапропонованихплатіжних систем.

Розділ «Моїдані» мобільногозастосункуміститьінформацію про:

-   адресу реєстрації та фактичнемісцепроживання;

-   об’єктиоподаткування;

-  обов’язоксплатити суму грошовогозобов’язання (ППР).

Розділ «Реєстри» мобільногозастосункунадаєможливістьздійснити:

-   пошукфіскального чека;

-   пошук марки акцизного податку;

-   переглянутиданіреєструплатників ПДВ;

-   переглянутиданіреєструстрахувальників;

-   переглянутиданіреєструплатниківєдиногоподатку.

У розділі «Повідомлення» мобільногозастосункукористувачможепереглянути:

-  квитанції;

-  відомості з Державного реєструфізичнихосіб – платниківподатків про сумивиплаченихдоходів  та утриманихподатків;

-  інформація з Державного реєструфізичнихосіб – платниківподатків про джерела/суминарахованого доходу, утриманого та сплаченогоподатку та військовогозбору;

-  листиконтролюючого органу;

Іншіповідомленняконтролюючого органу.

У розділі «Послуги» мобільногозастосункуможназдійснити:

-   направленнязапиту на отриманнявідомостей про сумивиплаченихдоходів.

Післязавантаження на свіймобільний телефон мобільногозастосунку «Моя податкова» у розділі «Послуги» обираємо «Отримативідомості про сумивиплаченихдоходів» вказуємонеобхіднийперіод* та отримуємо результат за 5 хвилин.

Крім того нагадуємо, щошвидкоотримативідомості про доходи можна у меню «ЕК для громадян» приватноїчастиниЕлектронногокабінету;

-  поданняПодатковоїдекларації про майновий стан і доходи (податковазнижка).

Оберіть «Подати декларацію про майновий стан і доходи», далі вкажіть суму витрат відповідного виду, зазначте реквізити банківського рахунку (інша інформація про банківський рахунок заповниться автоматично), прикріпіть документи в електронному вигляді (додатки можуть бути додані у pdf-форматі або фото) підписуйте та надсилайте;

-  переглянутиінформацію про стан розрахунків з бюджетом та сплатитиподатки».

Додамотакож, мобільнийзастосунокдоповнюватиметьсяновимиможливостямивідповідно до потреб платниківподатків.

Для вдосконаленняроботи та сервісівмобільногозастосункущоденнопрацівникамиЦОПів Головного управління ДПС у Черкаськійобласті проводиться роз’яснювальна робота та залучаютьсяплатники до використаннясервісівзастосунку.

Уразівиникнення будь-якихзапитань у платниківподатківщодороботизастосунку та наявностіпропозиційщодовдосконаленнясервісів, можнаїхнадсилати на адресу: infotax@tax.gov.ua абозвертатись за телефоном 0 800 501 007.