Звіт директора Канівського ЦПМСД Наталії Горьової за 2023 рік заслухали на виконкомі

Дата: 09.04.2024 10:21

У середу, 3 квітня ц.р., на засіданні виконавчого комітету заслухали звіт директора Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Горьової про проведену роботу у 2023 році.

Центр створений для надання первинної медико-санітарної допомоги населенню міської територіальної громади Канева, а також населенню Степанецької, Бобрицької та Ліплявської територіальних громад. Він включає: 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Загалом підприємство обслуговує 41439 особи з них - 23295 жителі Канева та 18144 жителі району. До слова, станом на 2023 рік, кількість лікарів з якими укладено декларації за 5 років зросла на 5 лікарів. Тож, на кінець року укладено 39164 декларацій, це 94,5% від зареєстрованого населення при середньому показнику по Україні – 78,15% та 89,6% Черкаській області.

У своєму звіті директор Центру ПМСД Наталія Горьова акцентувала увагу на кадрових проблемах закладу

• Наразі у закладі потрібно вирішувати проблему з нестачею лікарів. Створювати для молодих фахівців умови та вирішувати питання з житлом для лікарів, які прибули до міста, щоб вони і надалі залишалися працювати в центрі, - наголосила керівник.

Також, вона повідомила статистичну інформацію щодо кількість електронних медичних записів. Зокрема, в 2023 році  було створено - 512725 електронних медичних записів, в тому числі 59833 направлень до вузьких спеціалістів, створено 38224 записи про вакцинацію та 10385 медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Значну увагу керівник приділила проблемам захворюваності на туберкульоз, ВІЛ та онкології.

• На сьогодні є  велика проблема з захворюваністю на туберкульоз. Станом на I квартал 2024 року зафіксовано уже 12 випадків цієї недуги. Потрібно повертатися до медичних комісій, аби вчасно виявляти хворобу і направляти пацієнтів до фахових лікарів, - зауважила Наталія Горьова.

Також додала, що Черкаська область має високий показник по захворюваністю онкології. Найбільше випадків цієї недуги це рак молочних залоз.

Наталія Горьова розповіла про реалізацію урядової програми «Доступні ліки». Так, лікарями за 2023 було виписано 24437 електронних рецептів, що на 4001 рецепт більше, ніж в  2022 році. В тому числі для  сільських жителів  в 2023 році було виписано 1885 рецептів, що на 411 рецептів менше, ніж в 2022 році.

Зауважимо, що від 6 квітня 2023 року і дотепер Канівський ЦПМСД бере участь в проєкті Canadian Red Cross та Черкаської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Це сформована мобільна бригада, яка здійснює щоденні виїзди згідно затвердженого помісячного графіка по Канівській міській територіальній громаді та селах Бобрицької, Ліплявської, Степанецької громад. За рік лікарі оглянули – 2502 пацієнта. Загалом за виїзд лікарі обслуговують від 10 до 20 осіб за місцем перебування хворого.

Слід додати, що Канівський центр первинної медико-санітарної медицини цього року пройшов акредитацію закладу, та отримав вищу категорію.

Детальніше ознайомитися з звітом можна на офіційному сайті Канівської міської ради.