У Каневі відбулася друга стратегічна сесія по написанню документу розвитку Канівської громади на наступні 10 років
У четвер, 11 квітня ц.р., в актовій залі Канівської ЗОШ №4 відбулася друга стратегічна сесія по написанню документу розвитку Канівської громади на наступні 10 років за співпрацею соціально-відповідального бізнесу МХП та БО «БФ «МХП-Громаді». Учасниками заходу стало майже 70 небайдужих жителів міста: представники органів влади, соціальних служб, міського будинку культури та туризму, освітяни, ветерани, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, історики, громадські організації тощо.
На початку керівник відділу національних проєктів Благодійного фонду «МХП – Громаді» Володимир Панченко, розповів, що 10 квітня відбувся старт грантового конкурсу «Час діяти Україно!».
- Цьогоріч бюджет конкурсу становить 14 млн. грн. Проєкти можуть подавати органи місцевого самоврядування, комунальні установи, медичні та освітні заклади, неурядові організації та громадські об’єднання з 13 областей України. Загалом кожна ініціативна група може залучити отримати на свій проєкт фінансування у розмірі від 50. 000 до 100 тисяч гривень, - наголосив Володимир Панченко.
Присутні почали працювати над стратегією розвитку Канівської громади. Адже, стратегія – це, по суті, пошук розумного балансу між ресурсами громади, її можливостями щодо використання цих ресурсів та задоволенням потреб мешканців громади. Тому, за справу взялися експерти Олександра та Віталій Гліжинські, які у своїй вступній частині дали можливість присутнім проаналізувати по картинках якою є громада зараз, і якою б вони хотіли її бачити в майбутньому. Загалом захід проходив досить емоційно, оскільки всі хочуть позитивних змін для нашої громади, про те погляди на ці зміни різні. Після дискусій присутні погодилися, що в майбутньому хочуть бачити нашу громаду багатою з розвинутою інфраструктурою привабливою для туристів, а головне під мирним небом.
Стратегія розвитку є одним із фундаментальних документів, що визначає стратегічне бачення громади та описує шляхи і засоби досягнення цілей. Громади, які мають стратегію, чітко розуміють, чого хочуть досягти, де взяти на це ресурси та що для цього потрібно робити. Саме тому учасники заходу ділилися на команди та визначали сильні й слабкі сторони, переваги та загрози на шляху до розвитку нашої громади. Дуже багато було напрацьовано пропозицій та ідей щодо бачення нашого майбутнього.
Наприкінці заходу, заступник міського голови Тетяна Жівотова подякували всім присутнім, експертам та соціально-відповідальному бізнесу за співпрацю і взаємодію.
- Разом з активними мешканцями громади ми робимо важливу справу. Наша задача полягає в тому, щоб зробити громаду кращою. Тож дякуємо всім активним учасникам сьогоднішньої сесії за роботу, соціально0відповідальному бізнесу МХП та БО «БФ «МХПГромаді» за допомогу та співпрацю, - зауважила Тетяна Жівотова.