Канівська міська рада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Геніальному художнику Івану Марчуку сьогодні 88 років

Дата: 12.05.2024 07:00
Кількість переглядів: 40

Фото без опису

Сьогодні, 12 травня, 88 років виповнюється народному художнику України, лауреату Національної премії України ім. Тараса Шевченка, почесному громадянину Канева, Києва та Тернополя, генію сучасності за рейтингом «100 геніїв сучасності», укладеним британською газетою «Дейлі телеграф» – Івану Марчуку.

Постать Івана Марчука є однією зі знакових в сучасному українському мистецтві. Художник створив власний унікальний абстрактний стиль «пльонталізм». Його полотнами захоплюється увесь світ, а твори експонуються у найкращих музеях світу та високо цінуються колекціонерами.

За більш як 70 років творчої діяльності митець створив близько 5 тисяч полотен, провів близько 200 монографічних виставок як в Україні, так і за кордоном. Лише за останні роки його твори демонструвалися у Литві й Латвії, Бельгії й Люксембурзі, Угорщині й Туреччині, Німеччині й Польщі, Чехії й Словаччині, Таїланді й Тунісі, Йорданії й США, Іспанії й Австрії загалом у більш як 20 країнах світу. Разом з тим, творчість і життя Івана Марчука нерозривно пов’язані з Каневом, який став для нього особливим місцем – «місцем сили» та джерелом натхнення. Славетний Канів увіковічений на багатьох полотнах художника.

Канівський міський голова Ігор Ренькас, міська рада та її виконавчий комітет щиро вітають Івана Степановича з днем народження. Бажаємо митцеві міцного здоров'я, натхнення, невтомної музи поруч. Ваші картини – мистецька візитівка нашої держави у світі. Саме ви вже не один раз показали усьому світу, що Україні є що захищати від ворожої навали, підкреслили те, що так злить нашого одвічного ворога – красу, велич, незалежність, велике прагнення до волі і цивілізованого світу добра. 

Многая літа, Іване Степановичу! Нехай буде доволі простору для вашої геніальної творчості під мирним українським небом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора