Канівська міська рада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

У відділі надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нагадали основні правила безпеки на воді

Дата: 17.05.2024 14:31
Кількість переглядів: 54

Фото без опису

Із настанням теплих сонячних днів, розпочинається купальний сезон. Населення міської територіальної громади масово виходить до водойм на відпочинок, але інколи нехтуючи правилами безпеки на воді – відпочинок перетворюється на непоправне лихо, нагадують у відділі надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Канівської міської ради.

Як свідчить статистика, за минулий 2023 рік на водних об’єктах Черкаської області загинуло 40 осіб, з них – 5 дітей. У Черкаському районі за цей же період загинуло 18 осіб, з них – 2 дитини. Купальний сезон тільки розпочинається, а вже в першому кварталі 2024 року в Черкаському районі на воді загинуло сім осіб. У той же час в період 2023 року та початку 2024 року нещасних випадків на водних об’єктах Канівської  міської територіальної громади не зареєстровано.

Однією із причин трагедії здебільшого є особисте нехтування правилами безпеки, недооцінка реальної загрози та порушення правил поведінки на воді. Тонуть переважно ті, хто вміє плавати. Діти гинуть, як правило, через безконтрольність із боку батьків та дорослих.

Із метою запобігання нещасним випадкам на воді у виконавчому комітеті проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Протокольним рішенням комісії рекомендовано фізичним особам – підприємцям та юридичним особам, які здійснюють господарську діяльність в прибережній зоні річки Дніпро, встановити інформаційні стенди з матеріалами щодо заборони купатися та з правилами поведінки під час відпочинку біля води. Освітнім закладам розташованим на території міської територіальної громади доручено активізувати роз’яснювальну роботу серед дітей із метою запобігання нещасним випадкам під час випускних вечорів, святкування дня Івана Купала та під час відпочинку біля води.

Вкотре застерігаємо, купайтеся з дотриманням дисципліни та правил безпеки, далеко не запливайте. Не купайтеся в нетверезому стані – це небезпечно для життя, не стрибайте у воду вниз головою у незнайомому місці, особливо з міського приплаву, де категорично заборонено купатися.

Під час катання на човнах не перевантажуйте їх, не пересувайтеся з місця на місце, це може порушити рівновагу, й човен перевернеться. Намагайтеся бути якомога ближче до берега. На воді будьте уважні і обережні! Якщо ви заплуталися у водоростях під час купання, не робіть різких рухів і ривків, бо петлі рослин затягнуться ще сильніше. Ляжте на спину і м’якими, спокійними рухами випливайте в бік припливу. Якщо у воді звела судома, необхідно негайно змінити стиль плавання, лягти на спину і пливти до берега. Якщо не має умов для виходу з води, намагайтеся утриматися на поверхні і кличте на допомогу.

Особливу увагу зверніть на дітей. Не залишайте їх без нагляду. Навчіть дітей плавати – це життєво необхідно. Громадяни, будьте обережні! Бережіть своє життя, запобігайте нещасним випадкам на воді, – зазначає у своєму повідомленні відділ надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Канівської міської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора