Координаційний штаб надсилатиме сповіщення родинам полонених та зниклих безвісти через "Дію" — Мінцифра

Дата: 11.06.2024 09:06

Сповіщення від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими для сімей зниклих безвісти осіб, військових та цивільних полонених відтепер будуть у “Дії”. Про це повідомляє Мінцифра.

Відомство повідомило про запуск push-сповіщень в “Дії” для сімей зниклих безвісти осіб, військових та цивільних полонених. Раніше інформування відбувалося через смс.

При цьому вразливістю рідних полонених та зниклих безвісти користувалися шахраї — пропонували за гроші “пришвидшити” обмін або надсилали фейкову інформацію, імітуючи дані від Координаційного штабу.

“Щоб захистити сімʼї полонених від дезінформації, відтепер сповіщення з кабінету Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими надходитимуть у “Дію”, — повідомили у Мінцифри.

Як це працює?

Коли людина зникає, рідні залишають заяву в особистому кабінеті на сайті Координаційного штабу.

У “Дію” надходять сповіщення про те, що:

• заяву підтвердили;
  • до справи додали інформацію;
  • людину звільнили з полону;
  • Якщо людина вважалась зниклою безвісти, а потім вдалося підтвердити, що вона в полоні, — також буде сповіщення в Дії.

Рідні зниклих безвісти, військових та цивільних полонених отримуватимуть сповіщення від Координаційного штабу в “Дію”, якщо:

• авторизовані в “Дії”;
  • мають верифіковану картку платника податків;
  • подавали заяви через Особистий кабінет Координаційного штабу.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України