Канівська міська рада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чому офіційне працевлаштування важливе і як захистити свої права?

Дата: 11.06.2024 14:59
Кількість переглядів: 32

Фото без опису

Питання «тіньової» зайнятості є надзвичайно актуальним сьогодні. Тому що від офіційно нарахованої заробітної плати та відповідно від сплачених внесків залежить набуття страхового стажу та права на пенсію, інформують у відділі обслуговування громадян № 8 ГУПФУ в Черкаській області.

Нелегальна зайнятість – це використання роботодавцями найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

В даному випадку роботодавець використовує найману працю без укладання трудового договору, іноді без офіційного оформлення відбувається стажування чи проходження випробувального терміну або здійснюється оформлення працівника на умовах неповного робочого часу у разі фактичного виконання роботи повний робочий час.

Небезпека зарплати «в конвертах» і «тіньової» зайнятості полягає в тому, що до бюджетів та державних фондів не надходять в достатньому обсязі кошти від сплати податків, зборів і внесків, а також в тому, що працівник втрачає страховий стаж для призначення пенсії та при досягненні пенсійного віку не зможе отримати пенсію, розмір якої буде відповідати рівню його реальної заробітної плати. 

Обираючи між легальним і нелегальним працевлаштуванням, працівнику необхідно врахувати, що тільки легальне передбачає такі права як:

право на вільний вибір професії та місця роботи;

гарантоване отримання грошової винагороди за виконану роботу;

безпечні умови та дотримання режиму праці;

право на відпочинок та оплачувану відпустку;

захист від незаконного звільнення;

соціальний захист у разі:

- втрати працездатності;

- у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві,

- безробіття;

та гарантоване в майбутньому пенсійне забезпечення.

Кожен з нас має право жити в добробуті та мати умови праці гарантовані діючим трудовим законодавством. Працівник повинен вимагати від свого роботодавця офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства - прозоро і чесно. Отримуючи заробітну плату менше мінімального рівня, людина позбавляється страхового стажу і відповідно – права на майбутню пенсію. Подбайте про своє майбутнє, не погоджуйтесь на неповну зайнятість та виплати у "конвертах"! 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора