Канівська міська рада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Підняття тарифу на воду чи збитковий «водоканал», що очікує Канів?

Дата: 04.07.2024 10:40
Кількість переглядів: 122

Фото без опису

Під час чергового засідання сесії Канівської міської ради, яке відбулося 27 червня ц.р. серед питань порядку денного депутати розглянули, але не погодили програму відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у 2024 році.

Відповідно до проєкту рішення, необхідність прийняття програми зумовлена тим, що з метою зменшення фінансового навантаження на населення під час воєнного стану, адміністрація КП «Управління ВКГ» запропонувала залишити тарифи для населення на рівні 2023 року, а вони суттєво менші від економічно обґрунтованих. Зауважимо, у разі встановлення органом місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, орган, який їх затвердив, зобов’язаний відшкодувати, з відповідного місцевого бюджету, виконавцю різницю між встановленим розміром тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг. Відшкодування різниці в тарифах на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, для населення  можливе коштом бюджету Канівської міської ради за умови прийняття  відповідної  програми.

Під час обговорень цієї програми депутат Олександр Коляда звернув увагу на нераціональне використання питної води закладами освіти міста, а голова «бюджетної» комісії Володимир Коржов акцентував на невідповідній якості питної води і наголосив на необхідності покращення послуг «водоканалу» для споживачів.

Своєю чергою міський голова Ігор Ренькас повідомив, що міська влада розуміє проблеми, пов’язані із питаннями тарифів і якості питної води.

- Місяць чи два й у нас знову будуть проблеми з цим підприємством. Тарифи зараз зовсім не людські і вони не будуть зменшуватися. Якщо брати до уваги якість, то над нею треба працювати і вкладати фінансові ресурси. І це не 300-400 тисяч гривень, а мільйони для того, щоб зробити станцію очищення води, - наголосив Ігор Ренькас. - Зауважу, у нас вода питної якості. Вона постійно перевіряється у лабораторіях і ніяких зауважень до її якості і складу нема. Можливо, є проблеми локального характеру, тому є прохання до очільника водоканалу розібратися у ситуації.

Своєю чергою заступник міського голови Галина Москаленко, повідомила, що КП «Управління ВКГ» минулого року не використовувало кошти інвестиційної програми підприємства, яка могла б покращити якість наданих послуг. Натомість кошти спрямували на те, щоб розрахуватися із заборгованістю за електроенергію, яка склала понад 3 млн грн.

Утім, навіть після обговорень відповідної програми депутатам не вистачило необхідної кількості голосів, щоб її погодити. У майбутньому це може призвести до приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня і відповідно їх зростання для споживачів. Це пов’язано зі зміною вартості складових тарифу, серед яких: зростання мінімальної заробітної плати, витрати на енергоносії, паливно-мастильні матеріали та запчастини тощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора