Заступник міського голови Галина Москаленко закликала депутатів підтримати програму відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення
Під час продовження засідання сесії міської ради, яке відбулося 1 серпня ц.р., до депутатів звернулася заступник Канівського міського голови Галина Москаленко. Вона, зокрема, доповіла про стан справ на комунальному підприємстві «Управління ВКГ» та висловила сподівання, що депутати на найближчій сесії підтримають програму відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у 2024 році. Зауважимо, відповідна програма дозволить зменшити фінансове навантаження для канівців та комунального підприємства «Управління ВКГ», адже після її ухвалення місцева влада зможе відшкодовувати різницю в тарифах на ці послуги з міського бюджету.
Зі слів заступника міського голови Галини Москаленко, наразі склалася ситуація, коли КП «Управління ВКГ» надає населенню послуги за цінами, нижчими за економічно обґрунтовані. Адже зросла вартість електроенергії (28,3%), матеріалів (до 64%) мінімальної зарплати (12,8%) та інших складових тарифу. Це призводить до збитків та погіршення фінансового стану цього комунального підприємства.
– Якщо на тариф за теплопостачання для населення накладений мораторій і щомісячно комісія Черкаської ОДА приймає та розглядає документи на погашення різниці в тарифах з держбюджету, то для «водоканалу» немає такої можливості. У січні 2024 року рішенням виконкому ми встановили економічно обґрунтований тариф, але застосовували його на рівні 2023 року, щоб зменшити фінансовий тиск на населення. Так, різниця в тарифі станом на 2023 рік склала 3,1 млн грн, а у 2024 році – 4, 1 млн грн, – поінформувала вона.
Також через відсутність коштів для оплати різниці в тарифах, підприємство не виконало інвестиційну програму у 2023 році, яка мала на меті покращення надання послуг. Натомість кошти спрямували на те, щоб розрахуватися із заборгованістю за електроенергію, яка склала понад три мільйони гривень.
– Ситуація ще більше погіршилася у червні-липні ц.р., коли почалися тривалі відключення електроенергії, які призвели до проблем з подачею води. Загалом за ці місяці через використання генераторів та придбання палива до них витрати збільшилися на 677 тис. грн, – наголосила Галина Москаленко.
Зважаючи на вищенаведені аргументи, підприємство знову може потрапити у ситуацію попередніх років по боргах.
– Тож зараз маємо два шляхи розв’язання цього питання: або підвищити тариф для населення, збільшивши вартість 1 м³ за водопостачання на 6 грн, а за водовідведення – на 4 грн, або приймаємо програму відшкодування різниці між фактичними витратами та нарахуваннями й виплачуємо кошти з місцевого бюджету, – підсумувала свій виступ Галина Москаленко.
Нагадаємо, у ході чергового засідання сесії Канівської міської ради 27 червня ц.р., депутати вже розглядали програму відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у 2024 році, однак не погодили її. Після обговорень відповідної програми депутатам не вистачило необхідної кількості голосів, щоб її ухвалити.