МОЗ оновило рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу

Дата: 16.08.2024 10:16

Міністерство охорони здоров'я оновило рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19. Мета змін — у спрощенні вакцинації, повідомили МОЗ.

Схеми вакцинації для населення спрощуються:

• для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19.
  • для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців.

Крім того, для лікарів та пацієнтів змінюється визначення етапів вакцинації. Одне щеплення (або два щеплення для окремих груп) — це первинна вакцинація. Всі наступні щеплення — ревакцинація проти COVID-19.

МОЗ також рекомендує ревакцинацію робити через 6-12 місяців не усім, а людям із груп ризику (медикам, працівникам системи освіти та сфери обслуговування).

«Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення (два або три щеплення, в залежності від вакцини) та зробили 4 або 5 за рахунком бустерне щеплення минулого року, — можуть і надалі безоплатно ревакцинуватись», — зазначили у міністерстві.