Канівська міська рада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Спільно з МХП Канів працює над створенням Стратегії розвитку громади на 2025-2035 роки

Дата: 11.09.2024 08:35
Кількість переглядів: 111

Фото без опису

Третій рік Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення. Запроваджений воєнний стан впливає без сумніву на всі етапи життєдіяльності громад, в тому числі, і Канівської. Відтак, нинішня Стратегія розвитку не просто не виконується - вона втратила свою актуальність.

- Але для керівників усіх структурних підрозділів виконавчого комітету, для бізнесу і громади в цілому цей документ потрібен. Адже хоч і в умовах війни, але ми живемо, працюємо, тож маємо думати про майбутнє і планувати як будемо розвиватися далі. Ми мали змогу піти простішим шляхом і просто внести необхідні зміни до тої Стратегії, яка діє, оновити її. Але враховуючи кількість цих змін і нововведень, вирішили зробити нову. Тим паче, що нам випав унікальний шанс реалізувати це за підтримки МХП, - пояснює начальник управління економічного розвитку виконавчого комітету Канівської міської ради Тетяна Наливайко.

Кілька останніх місяців тривала кропітка робота. Міська рада та її стратегічний комітет за підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді» під супроводом експертів зі стратегічного розвитку Олександри та Віталія Гліжинських провели 2 стратегічні сесії (в яких взяли участь близько 200 осіб), 5 фокус-груп (за участі близько 50 осіб) та опитування (що охопило понад 800 жителів Канева та сіл громади). Вищезазначені події були націлені на збір інформації від різних верств населення: бізнесу, громадських організацій, ветеранів, молоді, представників органу місцевого самоврядування тощо.

У понеділок, 9 вересня ц.р., до Канівської міської ради завітали представники Благодійного фонду «МХП Громаді» на чолі з головою Ради розвитку громад Тетяною Волочай та представили презентацію щодо отриманих напрацювань. Також у заході взяли участь керівники усіх структурних підрозділів виконавчого комітету Канівської міської ради на чолі з міським головою Ігорем Ренькасом.

- Ми давно співпрацюємо з канівською владою та громадою. Спільно нам вдалося реалізувати чимало проектів. Але постійне «смикання» - від одного проекту до іншого, від гасіння однієї проблеми до іншої наштовхнуло нас на думку, що потрібна Стратегія розвитку громади, - звернулася до присутніх Тетяна Волочай. - Це буде такий суспільний договір на десятиліття. Це загальна домовленість влади, бізнесу і громади куди ми всі будемо рухатися. Це не швидкі кроки, тим паче, в умовах війни. Але з донором МХП у Канева є всі шанси втілити це в життя і стати взірцем для інших громад.

- Стратегія розвитку громади - це як Генеральний план міста, де червоною лінією визначено, що ми маємо робити насамперед. Але він динамічний і може коригуватися, враховуючи обставини, - зауважив міський голова Ігор Ренькас. - Утім, давайте не забувати, що ми живемо в умовах війни. Практично щоночі просто над Каневом літають «шахеди» і ракети. Ми всі це чуємо і бачимо. Тож найголовніші наші завдання сьогодні це безпека громадян та підтримка ЗСУ. А в перспективі - благоустрій та розвиток громади.

Потому присутні ознайомилися із презентацією, яка стосувалася різних сфер життя Канівської МТГ: освіти, медицини, інфраструктури, екології, соціальної сфери тощо, та які виклики в цих галузях стоять перед громадою на думку людей. Так, зокрема:

- в освіті бракує молодих викладачів та проблеми з матеріально-технічною базою, відсутні належні бомбосховища;

- у медичній сфері - брак сучасного обладнання, дефіцит фахівців, проблеми з доступом до медичної допомоги (в сільських місцевостях);

- інфраструктура характеризується поганою якістю доріг, недостатньою кількістю громадського транспорту, відсутністю сучасних спортивних та розважальних об'єктів;

- екологія - забруднення Дніпра, проблеми з сортуванням сміття, негативний вплив агропромислових підприємств на довкілля;

- в соціальній сфері порушили питання безбарєрності - проблеми з доступом до громадського транспорту для маломобільних груп, недостатню кількість пандусів та ліфтів, а також відсутність програм реабілітації для ветеранів.

Присутні в форматі живої бесіди обговорили отриману інформацію. Наступний крок - на основі зібраних даних визначити які цілі ставлять перед собою структурні підрозділи на найближчі 10 років і таким чином розробити так зване «дерево цілей». Консультанти МХП ж працюватимуть з кожним відділом та управлінням окремо, аби в перспективі розробити Стратегію громади до 2035 року, винести її на громадські слухання та потому представити депутатському корпусу.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора