Позачергове засідання сесії Канівської міськради не відбулося через відсутність кворуму
Нагальні проекти рішень щодо надання одноразової грошової допомоги потерпілим від пожежі, затвердження Програми відшкодування різниці в тарифах на послуги КП «Управління ВКГ» та земельні питання жителів Канівської громади залишилися без розгляду.
Так, на ІІІ позачергове засідання XVIII сесії Канівської міської ради, яке було заплановане на четвер, 12 вересня ц.р., зібралося лише 8 представників депутатського корпусу. Однак, для відкриття засідання потрібно 14 депутатів.
Без поважної причини та повідомлення заздалегідь на сесію не з’явилися: Сергій Водянов, Єлизавета Капітан, Олена Воюцька, Олександр Коляда, Володимир Коржов, Оксана Леонова, Михайло Майстренко, Сергій Ткаченко, Вадим Туливітер, Віктор Хоменко.
Секретар Канівської міської ради Оксана П’яткова зачитала присутнім у залі звернення від депутатів В.Хоменка, С.Ткаченка, М.Майстренка, В.Коржова, Є.Капітан, О.Коляди, С.Водянова, О.Леонової, С.Бакума. Вищезазначені обранці наголошують, що останнім часом на розгляд сесій виносяться лише окремі питання, в той час як значна частина важливих питань не включається в порядок денний. Так, зокрема, депутати пропонували Канівському міському голові Ігорю Ренькасу включити до порядку денного засідання сесії 12 вересня ц.р. наступні питання: звіт секретаря Канівської міської ради за 2023-2024 роки, звіт керівника КП «Міський ринок» у зв’язку із зміною тарифів на утримання торгових місць, звіт керівника КП «УВКГ» у зв’язку із компенсацією різниці тарифів, затвердження фінансових планів комунальних підприємств, звіт про готовність закладів освіти до роботи в режимі довготривалої відсутності електрики та опалення.
- Звернення надійшло 9 вересня ц.р. після обіду, - зауважила О.П’яткова. - Відтак, ми надали депутатам відповідь, у якій пояснили, що на засідання сесії виносяться ті проекти рішень, які вже були підготовлені, розглянуті на профільних депутатських комісіях та пройшли відповідні погодження.
Також секретар Канівської міської ради роз’яснила, що відповідно до законодавства секретар міської ради не звітується. Може бути лише звіт про роботу секретаріату, але він формується лише після звітів усіх постійних депутатських комісій.
- Відзвітувався за 2023 рік лише один голова постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та комунальної власності Євгеній Маланчев, - додала Оксана П’яткова. – Щодо звітів директорів комунальних підприємств, то відповідно до законодавства всі керівники КП звітуються на засіданнях виконавчого комітету, а не сесій. Депутати можуть ініціювати і заслухати звіт керівника того чи іншого КП, але за умови, якщо за це проголосують 14 членів депутатського корпусу.
Прикро, що сьогодні через відсутність кворуму ми не змогли підтримати Програму відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в 2024 році. Нагадаю, ця Програма виноситься на розгляд депутатів вже вдруге. Минулого разу під час голосування забракло голосів для її прийняття. До слова, не підтримали Програму саме опозиційні депутати. Цього разу вони взагалі не прийшли. Питання дуже важливе і дуже болюче, оскільки зима буде важкою і КП «Управління ВКГ» змушене буде ініціювати питання підняття тарифів на свої послуги. Ми пропонуємо рішення - компенсувати цю різницю з бюджету громади, аби це не лягало на плечі людей, однак Програма досі не ухвалена.
- Також залишилися без розгляду земельні питання, а вирішення деяких із них люди чекали декілька років, - зауважив міський голова Ігор Ренькас.
Наступне засідання сесії Канівської міської ради скликають на четвер, 19 вересня ц.р.