Козацькому роду таки нема переводу: канівські козаки й козачки влаштували народні гуляння зі збором коштів для ЗСУ

Дата: 07.10.2024 10:20

Благодійний захід відбувся у п’ятницю, 4 жовтня ц.р., на набережній Дніпра в рамках відзначення Дня Захисників і Захисниць, Дня Українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці за сприяння Канівської міської ради, соціально відповідального бізнесу ТОВ «НВФ «Урожай», ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та Ветеранського простору «Патріот».

Тут, на кіномайданчику імені Юрія Іллєнка, вирувало справжнє дійство: співали народних пісень, слухали лекцію про історію козацтва та поринули в світ поезії.

- До Шевченка завжди тягнулися і тягнуться як до осоння, йому довіряли, бо він говорив правду. Зараз таку безумовну довіру українського народу мають наші воїни, наші захисники, - звернулася до присутніх в.о. генерального директора Шевченківського заповідника, поетка Валентина Коваленко та зачитала декілька своїх віршів.

Взяли участь у заході козаки сьогодення, які замість шароварів носять «піксель», але як і в давні часи якщо треба - беруть до рук зброю, аби захистити своїх. Наші захисники неба демонстрували свою зброю та частували польовою кухнею. Тут була і смачнюча шурпа, і дві козацькі каші на вибір – перлова або булгур, і чай. Для дітей ще був безкоштовний десерт у вигляді солодкої вати.

Потішили присутніх канівські козачата – дошкільнята продекламували вірші та представили виставку своїх малюнків до Дня захисників і захисниць та Дня українського козацтва, які найближчим часом відправляться нашим воїнам.

Для малюків же тут влаштували справжній «рай» - батути, надувна гірка, ростові ляльки, майстер-клас з гончарства, розмальовки та аквагрим...

Найбільше уваги канівців привернув показ старовинного українського народного вбрання від Канівського Центру культури і мистецтв. Дівчата, вбрані в українські народні костюми різних регіонів, продемонстрували наскільки багата наша історія і красива Україна.

Також в ході заходу були виступи народного аматорського колективу «Здоровенькі були», народних ансамблів «Кришталеві роси», «Перлина», виставка розписаних тарілок, психологічні ретрити, фотозони тощо.

В ході проведення заходу зібрали 14060 гривень. Кошти будуть спрямовані  на тепловізор для 63 ОМБр.