У Каневі обговорили варіанти розміщення Алеї Героїв для вшанування пам’яті загиблих захисників
У середу, 23 жовтня ц.р., відбулася зустріч-обговорення щодо плану створення та розміщення Алеї Героїв в нашому місті. Захід проходив у Ветеранському просторі «Патріот».
Серед присутніх були: члени родин загиблих Героїв з Канівської громади, представники місцевої влади на чолі із секретарем Канівської міської ради Оксаною П’ятковою і заступником міського голови Тетяною Жівотовою, члени громадських організацій, активісти та небайдужі жителі.
В ході заходу обговорювали багато питань, зокрема, щодо патріотичного виховання молоді, вшанування як загиблих воїнів, так і зниклих безвісти, роботи Ветеранського простору «Патріот» тощо. Однак, перш за все зустріч була організована задля обміну думками щодо обрання місця та вигляду майбутньої Алеї Героїв у Каневі.
- Сьогодні ми зібралися, щоб представити напрацьовані спеціалістами варіанти ескізів місця вшанування наших Героїв, - звернулася до присутніх Т.Жівотова. - Також заслухаємо ідеї та пропозиції від рідних загиблих. Врахуємо всі зауваження, проведемо голосування. Лише потім в бюджеті громади на 2025 рік буде закладено кошти для будівництва Алеї Героїв. Є дуже багато нюансів, тому підійти до цього треба виважено. Лише разом – влада і громада – ми зможемо забезпечити реалізацію справді достойного Меморіалу для наших захисників.
Так, присутнім презентували два варіанти ескізів майбутньої Алеї Героїв – біля Меморіалу Слави на площі Соборній та в центрі Канева - біля пам’ятного знаку захисникам, де як тимчасовий варіант встановлені меморіальні таблички.
- Ми пропонуємо тихе спокійне місце біля Успенського собору, де не проводяться масові заходи, не лунає гучна музика. Але, звісно, дослухаємося до вас, - звернулася Тетяна Жівотова до матерів і дружин воїнів, які віддали своє життя.
Зі свого боку начальник управління містобудування та архітектури Лариса Артюк наголосила, що територія Меморіалу Слави дозволяє розмістити персонально для кожного стелу з іменем і фото Героя. Внизу ж місця набагато менше, а ми ще не знаємо, скільки таких втрат у нас попереду.
Представники Канівської спілки учасників АТО «Нескорені» озвучили власну ідею вшанування Героїв, що передбачає місце в центрі міста біля каплички. Також своїми думками щодо майбутньої Алеї Героїв поділилися матері Дмитра Малюка, Владислава Мазуркевича, Анатолія Чупилки та інші.
- Тихе, спокійне місце для наших синів уже є – на цвинтарі. Але вони молоді. Вони хотіли жити. То нехай хоч їхні душі будуть з нами у вирі життя – в центрі, на тих же концертах і масових заходах. Тут їх побачать всі. Усі гості міста бачитимуть наших дітей, - наголошували матері.
Ще лунали пропозиції щодо розташування Алеї Героїв по вулиці Захисників та біля Шевченко-Hub.
В свою чергу керівник ветеранського простору «Патріот» Наталія Чупилка озвучила ідею про розміщення на стелах к’юар-кодів, після сканування яких можна буде ознайомитися з історією життя кожного Героя, переглянути його фото та відео.
Після двогодинного обговорення серед членів родин загиблих Героїв (які були присутні на заході) було проведено голосування щодо локації для Алеї Героїв. Найбільше голосів набрало місце в центрі Канева, біля каплички. Однак буде враховано думки усіх членів родин загиблих захисників, тож робота щодо цього питання продовжується.