У Канівській спеціалізованій школі №6 відкрили СТЕМ-лабораторію
Дата: 14.11.2024 14:35
Кількість переглядів: 106
Звичайний кабінет хімії перетворився на сучасну лабораторію для вивчення дисциплін природничого циклу, а саме – біології, хімії, фізики, географії. Відтепер тут можна проводити досліди та експерименти, втілювати власні проєкти та ставати справжніми науковцями.
Це стало можливим завдяки участі і перемозі навчального закладу в конкурсі соціальних ініціатив «Час діяти, Канівщино!» від Благодійного фонду «МХП-Громаді».
Відкривали оновлений кабінет природничих наук у середу, 13 листопада ц.р., секретар Канівської міської ради Оксана П’яткова, начальник відділу освіти Надія Голда, начальник управління економічного розвитку Тетяна Наливайко, Голова ради розвитку громад БФ «МХП-Громаді» Тетяна Волочай, менеджер із соціальних проектів БФ «МХП – Громаді» Олександр Шпиль, депутат міської ради Тетяна Ренькас, керівник громадської приймальні депутата Черкаської обласної ради Олександра Воскобойніка Михайло Фесенко та інші.
Присутні разом з учнями мали змогу особисто оглянути, як в науці використовуються сучасні технології, зокрема: цифровий вимірювальний комплекс, окуляри віртуальної реальності та спеціальне програмне забезпечення.
Викладач Ольга Черкавська продемонструвала різні експерименти та досліди та зауважила, як отримані знання можна використовувати в подальшому житті. Наприклад, перевірити кислотність ґрунту перед тим, як саджати дерева тощо.
- На сьогодні найбільший виклик для вчителя – зацікавити школярів, власне, вчитися. Учні часто запитують, мовляв, «Навіщо це мені?, «Чим це допоможе мені у майбутньому?». Просто картинкою з підручника їх уже не зацікавиш. Сучасний кабінет «Science Stem Lab» дає їм можливість буди вченими-дослідниками і передбачає активну залученість до проведення дослідів, вимірювання, аналізу отриманих даних, що і надихає вчитися, - говорить О.Черкавська.
Загальний бюджет проєкту «Science Stem Lab» склав 150 тис.грн. на умовах співфінансування (100 тис.грн з БФ «МХП-Громаді», 50 тис.грн. з міського бюджету).
- В цілому ж до втілення нашої мрії долучилися всі – це наші друзі з міста-побратима Фірзен (Німеччина), батьки учнів та колектив навчального закладу, Канівська міська рада та її виконавчий комітет, відділ освіти, і, звісно, соціально відповідальний бізнес, - наголосила директор школи №6 Валентина Мартинович.
Секретар міської ради О.П’яткова звернулася до дітей та порадила не упускати такої класної нагоди – здобувати корисні знання і навики.
- Будьте допитливі, цікавтесь, експериментуйте, проводьте власні проєкти, беріть участь в науково-дослідницькій роботі і подавайте їх в Малу Академію наук (МАН). Повірте, цей досвід Вам дуже знадобиться в подальшому студентському житті, - сказала Оксана П’яткова.
Начальник відділу освіти Надія Голда в свою чергу зауважила, що найближчим часом для цього кабінету буде придбано мультимедійний комплекс. Відтак, процес покращення умов для здобування знань нашими дітьми продовжується.