У Каневі відбулася стратегічна сесія: працювали над комплексним планом просторового розвитку громади
Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади – це вид містобудівної документації на місцевому рівні, який поєднує містобудівну та землевпорядну документацію для всієї громади.
Нагадаємо, відповідно до чинного законодавства до 1 січня 2025 року усі громади мають розробити комплексні плани просторового розвитку. Що це дає громаді? Комплексний план просторового розвитку території громади дасть можливість навести лад із земельними ресурсами та забезпечити їхнє прозоре та ефективне використання завдяки цифровізації. Це в свою чергу сприятиме економічному зростанню та збільшенню дохідної частини місцевого бюджету.
Відтак, у межах роботи над розробкою завдання до комплексного плану просторового розвитку Канівської міської територіальної громади 19 листопада ц.р., у міському будинку культури відбулася стратегічна сесія. Вона зібрала всіх зацікавлених у розбудові громади та дозволила визначити ключові пріоритети її подальшого розвитку. Модераторами заходу виступили представники ТОВ «Укргруппроект» — Світлана Баришполь і Олексій Іваненко.
Зі вступним словом до присутніх звернулася заступник міського голови Галина Москаленко. Вона, зокрема, наголосила на важливості комплексного плану просторового розвитку для майбутнього громади та подякувала усім присутнім за участь у заході.
Далі начальник управління містобудування та архітектури Лариса Артюк розповіла про підготовчий етап, який передував проведенню стратегічної сесії.
– Спочатку Канівською міською радою було ухвалено рішення «Про розроблення комплексного плану просторового розвитку Канівської міської територіальної громади». В подальшому створено робочу групу для формування завдання на розроблення комплексного плану просторового розвитку Канівської міської територіальної громади та проведено опитування для жителів громади. Також було враховано державні та громадські інтереси від Черкаської ОВА, Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області, ДСНС, закладів охорони здоров’я та суміжних громад (Бобрицької, Ліплявської, Набутівської, Мошнівської), – зазначила Лариса Артюк.
Своєю чергою представниця ТОВ «Укргруппроект» Світлана Баришполь наголосила на тому, що комплексний план просторового розвитку розробляється з довгостроковою перспективою.
– Комплексний план просторового розвитку громади – це ваш головний документ з 1 січня 2025 року. Він розробляється з довгостроковою перспективою у три етапи. Ми з вами на першому, – зазначила вона та провела детальну презентацію для присутніх .
Об’єднавши зусилля представників місцевого самоврядування, установ, підприємств, громадських організацій та небайдужих жителів під час заходу визначали та обговорювали конкретні проєкти та ідеї з розвитку туристичної, транспортної, соціальної інфраструктур, екології, рекреації, історико-культурного та виробничого напрямків. За кожну пропозицію голосували окремо та фіксували у протоколі. У подальшому всі напрацювання включать до завдання на розроблення комплексного плану просторового розвитку Канівської міської територіальної громади.
Усі пропозиції та зауваження приймаються на електронну адресу управління містобудування та архітектури - umakaniv@ukr.net.
Відеозапис можна переглянути за посиланням - https://www.youtube.com/watch?v=gVFhJ-m8A2o.