Адаптивний спорт – повернення сил та віри в себе: у Каневі відкрили простір для ветеранів та військовослужбовців
Віднайдення нових опор, сил та віри в себе після тяжких травм – це все про новий адаптивний простір для ветеранів, який реалізувала ГО «Волонтер і КО» в межах конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти,Україно!» від БФ «МХП-Громаді» на базі Канівського спортивного клубу «Івазар».
Зауважимо, загальна вартість проєкту склала близько пів мільйона гривень. Це кошти благодійного фонду «МХП-Громаді» та програми «МХП-Поруч», ПрАТ «Миронівська птахофабрика», ТОВ «Магнітприлад», ТОВ «Борисфен Трейд», ТОВ «Віджи Продакшн», ФГ «Русичі» та працівників виконавчого комітету. Разом з тим матеріалами, обладнанням і послугами допомагали численні місцеві підприємці, громадські організації, депутати та небайдужі жителі громади.
На офіційне відкриття проєкту завітали міський голова Ігор Ренькас, секретар міської ради Оксана П’яткова, заступник міського голови Тетяна Жівотова, начальник управління економічного розвитку Тетяна Наливайко, а також представники БФ «МХП-Громаді»: голова ради розвитку громад Тетяна Волочай, директор благодійного фонду Олександр Пахолюк, керівник соціальних проєктів регіонального відділення Олександр Шпиль, головний координатор по роботі з військовими та ветеранами Андрій Якимчук, ветерани, та ті, хто долучилися до відкриття простору.
Канівський міський голова Ігор Ренькас наголосив на важливості цієї соціальної ініціативи та відзначив усіх, хто працював над її втіленням у життя.
- Дякую людям, які повірили у цей проєкт, які допомагали його реалізувати, які вклалися фінансово у нього. Адже зараз це про важливе і про потрібне, про те, що об’єднує усіх нас, – наголосив він. – Працівники виконавчого комітету та я особисто прийняли рішення теж долучитися до цього проєкту та перерахувати кошти на його реалізацію.
Голова ради розвитку громад Тетяна Волочай зазначила, що Канів став одним із найкращих прикладів єднання активістів, влади та бізнесу на шляху його втілення у життя. Своєю чергою Олександр Пахолюк додав, що адаптивний спорт – це один із важливих напрямів, який благодійний фонд буде і надалі не лише підтримувати,а й розвивати. Історією трансформації приміщення для адаптивного простору поділився керівник ГО «Волонтер і Ко» Андрій Вербіцький. Додамо, власне ця громадська організація і стала ініціатором написання проєктної заявки.
Далі присутні разом з тренерами Анною Лисенко та Вікторією Кобзаренко мали змогу особисто оглянути нове затишне приміщення, що забезпечене всім необхідним для відновлення фізичного здоров'я, зокрема, воно обладнане біговою доріжкою, шведською стінкою, дошкою Євмінова, повітряним велотренажером (Air Bike), іншими видами тренажерів і спортивним інвентарем. Також тут облаштовано інклюзивну вбиральню.
На завершення заходу спортивний клуб «Івазар» подарував присутнім чудові хореографічні та спортивні номери у виконанні своїх вихованців.