У відділенні терцентру відкрили соляну кімнату
У відділенні денного догляду дітей з інвалідністю Канівського територіального центру 28 лютого ц.р. запрацювала соляна кімната. Найбільшу допомогу надала «Спілка «Друзі Канева» (Freunde von Kanew) з м. Фірзен (Німеччина), закупивши галогенератор вартістю 5 тис євро, що й стало передумовою реалізації проєкту. З міського бюджету на облаштування соляної кімнати було спрямовано майже 200 тис грн.
На відкриття соляної кімнати завітали Канівський міський голова Ігор Реькас, заступник міського голови Тетяна Жівотова, радник міського голови Микола Москалець, начальник управління соціального захисту Анатолій Пилипенко, член Благодійного фонду «Німеччина-Канів» Олена Воюцька. Міський голова Ігор Ренькас оглянув соляну кімнату та передав копію картини, створену в межах спільної благодійної акції за участі п’яти українських і п’яти німецьких дітей та підтримки художника Горста Кордеса. Також він наголосив на тому, що співпраця з німецькими партнерами з кожним роком лише поглиблюється і допомагає реалізувати важливі для громади проєкти.
– Це була давня мрія, яку вдалося реалізувати завдяки підтримці міського голови, наших німецьких партнерів та усіх, хто допомагав реалізувати цей проєкт. Особливо доклала зусиль завідувач відділення денного догляду дітей з інвалідністю Валентина Гребенюк, – поділилася директор терцентру Антоніна Петренко.
Соляна кімната розрахована на три особи і розташована на першому поверсі відділення денного догляду дітей з інвалідністю для того, щоб відвідувачі на кріслах колісних чи з порушеннями опорно-рухового апарату могли зручно до неї діставатися.
– Безкоштовно оздоровлюватися у соляній кімнаті за направленням лікаря зможуть діти з інвалідністю та жителі Канівської громади, які отримують соціальні послуги у терцентрі. Один сеанс триватиме від 15 до 40 хвилин. Попередній запис буде проводити наш адміністратор Любов Сікан, – додала Антоніна Петренко.
Присутні мали змогу відчути на собі лікувальні здатності соляної кімнати.
– Обслуговуємося у терцентрі вже близько сімнадцяти років. Тепер зможемо не лише займатися на тренажерах, а й покращити здоров’я у соляній кімнаті. До того ж сюди нам дуже зручно діставатися, – ділиться враженнями Людмила Капустінська – мама дівчинки, яка пересувається на кріслі колісному.
До слова, у жовтні минулого року в рамках конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» від Благодійного Фонду «МХП – Громаді» соляну кімнату відкрили у Канівському ЦПМСД. Соляна кімната – це специфічне приміщення, у якому штучно створений особливий мікроклімат, який імітує умови у підземних соляних печерах. Тривале перебування в соляній кімнаті ефективне у лікуванні захворювань органів дихання, таких як бронхіальна астма, хронічні бронхіти, хронічне обструктивне захворювання легень тощо.