Для вихованців Канівського міського центру національно-патріотичного виховання провели майстер-класи з писанкарства
Канікулярний період – це чудова можливість для дітей не лише відпочити від навчання, а й розвивати свої таланти та занурюватися в захопливі заняття. Для вихованців Канівського міського центру національно-патріотичного виховання такими заняттями стали майстер-класи з розпису писанок, які дозволили дітям не тільки освоїти цікаву техніку, а й доторкнутися до багатої культурної спадщини нашого народу.
У давнину писанка служила оберегом родини чи тієї людини, кому вона дарувалася. За допомогою воску та барвників на неї наносили символи, закладаючи певні сенси. Писанка – це не просто великодній символ, а справжній код національної культури, що передається з покоління в покоління, зазначають у міському центрі національно-патріотичного виховання.
Із різновидами, символікою писанок різних регіонів України, їх традиційною кольоровою гамою дітей ознайомила старший науковий співробітник Шевченківського національного заповідника Тетяна Ярмош.
Під керівництвом працівників закладу, учасники занурились у креативну лабораторію писанкового розпису, ознайомились з технікою розпису писанок, символікою орнаментів та значенням кольорів. Це захопливий процес, що вимагає уваги, терпіння та охайності. Окрім творчого розвитку, вихованці навчалися працювати писачком з воском, розвивали моторику рук та естетичний смак, самостійно наносили воском малюнок на живе яйце, фарбували свої писанки в традиційні кольори, намагалися повторити традиційні орнаменти, а також осучаснили писанку: зобразили тризуб, зірки, місяць.
Майстер-класи з розпису писанок – це потужний інструмент для розвитку у дітей важливих навичок та знань, що залишаться з ними на все життя. Такі заходи допомагають учням усвідомити важливість збереження українських традицій, формують патріотизм і гордість за власну культуру.
ФОТО – Канівський міський центр національно-патріотичного виховання