Канівська міська рада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про затвердження Положення про умови та порядок надання платних соціальних послуг, затвердження розрахунку і тарифів на платні соціальні послуги

Дата: 08.04.2025 15:22
Кількість переглядів: 66

Відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про соціальні послуги», постанов Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 428 «Про затвердження Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги», від 01.06.2020  № 429 «Про затвердження Порядку установлення диференційованої  плати  за надання соціальних послуг», від 01.06.2020 № 587 «Про організацію надання соціальних послуг», наказів Міністерства соціальної політики від 13.11.2013 № 760 «Про затвердження Державного стандарту догляду вдома», від 25.03.2021 № 147 «Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги натуральної допомоги», від 07.12.2015 №1186 «Про затвердження Методичних рекомендацій розрахунку вартості соціальних послуг» виконавчий комітет Канівської міської ради Черкаської області

 

ВИРІШИВ:

1. Затвердити Положення про умови та порядок надання платних соціальних послуг, затвердження розрахунку і тарифів на платні соціальні послуги згідно з додатком 1.         

2. Затвердити тарифи  на  заходи соціальних послуг догляду вдома та натуральної допомоги за диференційовану та повну плату згідно з додатком 2.

3. Звільнити від сплати за надання соціальних послуг клієнтів відділення денного догляду дітей з інвалідністю, відділення денного перебування територіального центру.

4.  Встановити, що зазначені  тарифи вводяться в дію з 01 березня 2025 року.

5.  Рішення виконавчого комітету Канівської міської ради від 21.02.2024 № 54«Про затвердження Положення про порядок та умови надання соціальних послуг за плату, з встановленням диференційованої плати та затвердження тарифів на соціальні послуги у територіальному центрі надання соціальних послуг виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області» вважати недійсним.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Тетяну ЖІВОТОВУ та начальника управління соціального захисту населення Анатолія ПИЛИПЕНКА.

 

Міський голова

Оксана П’ЯТКОВА

 

Керуючий справами

 

Володимир СВЯТЕЛИК

 

ПОГОДЖЕНО:

 

Заступник міського голови           

Тетяна ЖІВОТОВА

Начальник УСЗН

Анатолій ПИЛИПЕНКО

Начальник юридичного відділу

Наталія ЛІСОВА

 

                                                                                                Додаток 1

                                                                                               до рішення виконавчого комітету

                                                                                              Канівської міської ради

                                                                                              від 19.02.2025 №_____

 

ПОЛОЖЕННЯ

про надання платних соціальних послуг комунальною установою

«Територіальний центр надання соціальних послуг

виконавчого комітету Канівської міської ради»

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про надання платних соціальних послуг Територіальним центром  надання соціальних послуг  (далі – Положення) визначає організаційно – правові засади надання платних соціальних послуг мешканцям  Канівської міської територіальної громади.

1.2. Положення розроблено відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», постанов Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 428 «Про затвердження Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги», від 01 червня 2020 року № 429 «Про затвердження Порядку установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг», від 01 червня 2020 року № 587 «Про організацію надання соціальних послуг», наказу Міністерства соціальної політики України від 07 грудня 2015 року № 1186 «Про затвердження методичних рекомендацій розрахунку вартості соціальних послуг», Положення про Територіальний центр надання соціальних послуг виконавчого комітету Канівської міської ради затвердженого рішенням Канівської міської ради від 28.11.2024 №20-28 , та інших нормативно – правових актів, що регулюють надання соціальних послуг.

1.3 Територіальний центр надання соціальних послуг виконавчого комітету Канівської міської ради  (далі – Територіальний центр) відповідно до Державних стандартів соціальних послуг та в межах наявних можливостей надає наступні соціальні послуги на платній основі:

- догляд вдома;

- натуральна допомога.

1.4. Територіальний центр є неприбутковою організацією, надаючи платні соціальні послуги, не має на меті отримання прибутку.

1.5. Платні соціальні послуги надаються отримувачам соціальних послуг Територіального центру згідно з затвердженими тарифами.

 

ПОРЯДОК І УМОВИ НАДАННЯ ПЛАТНИХ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

2.1. Отримувачі платних соціальних послуг в територіальному центрі:

– громадяни похилого віку;

– люди з інвалідністю;

– хворі, з числа осіб працездатного віку, до встановлення їм групи інвалідності, але не більше чотирьох місяців.

2.2. Територіальний центр може надавати платні соціальні послуги за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб:

– отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб:

– громадянам, які безоплатно отримують соціальні послуги в територіальному центрі, і мають бажання отримати соціальні послуги понад обсяги, визначені державними стандартами;

-           отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб – за диференційовану плату.

2.3.Територіальний центр може надавати соціальні послуги з установленням диференційованої плати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб. Диференційована плата за надання соціальних послуг сплачується щомісяця у розмірі, що не перевищує граничної величини (різниця між середньомісячним сукупним доходом отримувача соціальних послуг та двома розмірами прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб). Якщо вартість соціальних послуг, що надаються протягом відповідного місяця, не перевищує граничної величини, диференційована плата за надання соціальних послуг становить 75 відсотків вартості таких послуг.

2.4 Плата за надання соціальних послуг не встановлюється:

- особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю I групи;

- особам, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, до зазначених осіб належать: внутрішньо переміщені особи, особи , які отримали поранення та/або житло яких зруйноване внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, особи, які перебували в окупації, військовослужбовці, ветерани війни, які брали участь у захисті Батьківщини, та члени їхніх сімей, сім’ї загиблих, зниклих безвісти, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії російської федерації проти України;

2.5. Плата за надання соціальної послуги «натуральна допомога» в частині «надання продуктів харчування, предметів і засобів особистої гігієни, санітарно-гігієнічних засобів та засобів догляду, одягу, взуття та інших предметів першої необхідності» не встановлюється.

2.6.  Середньомісячний сукупний дохід отримувача соціальних послуг для визначення права на отримання соціальних послуг з установленням диференційованої плати, або за рахунок отримувача соціальних послуг, визначається за попередні три місяці, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу його сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається згідно з Методикою обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання соціальних послуг, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 16 червня 2020 року № 419.

2.7. Прожитковий мінімум для встановлення плати за надання соціальних послуг враховується в установленому законодавством України розмірі для відповідної категорії осіб за місяць, що передує місяцю звернення особи за наданням соціальних послуг.

2.8. На підставі рішення Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Канівської міської ради про надання соціальних послуг, фахівці Територіального центру протягом строку, визначеного у державних стандартах соціальних послуг, складають акт оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах, заповнюють індивідуальний план надання соціальної послуги, після чого між отримувачем соціальних послуг і територіальним центром укладається договір, в якому зазначаються зміст та обсяг соціальних послуг, порядок оплати, обумовлюються періодичність, строки надання послуг  та інші умови.

У разі зміни протягом дії договору тарифів на соціальні послуги чи  інших підстав, передбачених законодавством України, укладається додаткова угода до договору про надання соціальних послуг.

2.9. Отримувач соціальної послуги до підписання договору ознайомлюється із переліком, тарифами, умовами та порядком надання платних соціальних послуг.

2.10. Для громадян, які обслуговуються у територіальному центрі, періодично переглядаються умови надання соціальних послуг, вносяться зміни до індивідуального плану, який є невід’ємною частиною договору.

 

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ

3. Організацію роботи по наданню платних соціальних послуг, моніторинг і оцінку якості, контроль по оплаті за наданні соціальні послуги здійснюють завідувачі відділень соціальної допомоги вдома №1, №2 та соціальні робітники  Територіального центру.

3.1. Найменування та обсяг соціальних послуг за плату, наданих протягом місяця, підтверджується актами здачі-прийняття виконаних робіт за встановленою формою. Кожний наданий захід записується в акт соціальним робітником  в день його надання із зазначенням фактично затраченого часу та підтверджується підписом отримувача платної соціальної послуги і соціального робітника.

3.2. Акти здачі-прийняття виконаних робіт подаються соціальними робітниками щомісячно у бухгалтерію установи.

3.3. У разі виникнення непорозумінь при наданні платних соціальних послуг з замовником платних соціальних послуг зустрічається завідувач відділення соціальної допомоги вдома та вносить пропозиції по вирішенню спірних питань.

3.4. Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються відповідно до чинного законодавства, згідно з п. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю.

3.5. Прийом коштів і наступна здача у бухгалтерію Центру проводиться відповідальними особами по акту виконаних робіт до 5 числа кожного наступного місяця. В акті виконаних робіт вказується число, коли наданий захід, час його надання, опис, сума, підпис клієнта. Провідний бухгалтер виписує  квитанції, зареєстровані у книзі обліку видачі прибуткових ордерів, на кожного отримувача послуг. Головний бухгалтер здає готівку на спецрахунок в банк, який обслуговує Територіальний центр. Працівники бухгалтерії складають кошторис по спецрахунку, а також ведуть касову і іншу фінансово-звітну документацію по наданню соціальної послуги догляду вдома за плату.

3.6. Отримувачі соціальної послуги можуть самостійно вносити кошти на розрахунковий рахунок Територіального центру у безготівковій формі.

3.7. У разі відмови отримувачем соціальної послуги  оплатити рахунок за наданні послуги, надання соціальних послуг тимчасово припиняється до повного погашення заборгованості. Далі в залежності від ситуації вирішується питання про подовження  дії договору чи розірвання в односторонньому порядку.

3.8. Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, зараховуються на спеціальний рахунок Територіального центру, використовуються відповідно до чинного законодавства України та спрямовуються на організацію діяльності Територіального центру, на покриття витрат, пов’язаних з наданням соціальних послуг.

 

РОЗРАХУНОК ТАРИФІВ НА СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

4.1. Розмір плати за соціальні послуги визначає Територіальний центр залежно від змісту та обсягу послуг, що надаються, відповідно до Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 01 червня 2020 року № 428, з урахуванням Методичних рекомендацій розрахунку вартості соціальних послуг, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 07 грудня 2015 року № 1186.

4.2. Розмір плати за кожний вид соціальної послуги визначається на підставі її вартості.

4.3. Вартість соціальної послуги розраховується відповідно до економічно обґрунтованих планових витрат, визначених на підставі державних і галузевих нормативів витрат ресурсів, калькуляції вартості соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів, з урахуванням цін на матеріальні ресурси та послуги за попередній період на основі розрахункових фінансових показників.

4.4. Вартість кожної соціальної послуги визначається окремо на основі типової структури витрат для визначення вартості соціальної послуги в розрахунку на одну людино-годину (залежно від умов надання соціальної послуги), яка містить статті прямих та адміністративних витрат.

До прямих витрат належать:

заробітна плата і єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування основного та допоміжного персоналу;

придбання товарів, робіт і послуг, безпосередньо пов’язаних з наданням соціальної послуги основним і допоміжним персоналом (у тому числі предмети, матеріали, обладнання та інвентар);

інші прямі витрати, необхідні для надання послуги (на транспортування, ремонт і обслуговування спеціального обладнання та інших спеціальних засобів, амортизацію спеціального обладнання та інших спеціальних засобів тощо).

До прямих витрат на оплату праці відноситься заробітна плата працівників, які безпосередньо залучені до процесу надання соціальних послуг. Заробітна плата  обчислюється на підставі посадових окладів та інших умов оплати праці, передбачених чинним законодавством.

До адміністративних належать витрати:

на заробітну плату та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування адміністративного, управлінського, господарського та обслуговуючого персоналу;

на придбання товарів, робіт і послуг (у тому числі предмети, матеріали, обладнання та інвентар; роботи та послуги; інші витрати);

інші адміністративні витрати (обслуговування приміщень, будівель і споруд; комунальні послуги та енергоносії; зв’язок; транспортні витрати на адміністративні потреби; відрядження працівників; ремонт і обслуговування обладнання адміністративного призначення; амортизація основних засобів нематеріальних активів та інших необоротних матеріальних активів адміністративного призначення тощо).

4.5. До вартості конкретної соціальної послуги включається частка всіх адміністративних витрат, яка визначається з урахуванням коефіцієнта розподілу адміністративних витрат: відношення заробітної плати основного та допоміжного персоналу, залученого до надання конкретної соціальної послуги, до заробітної плати всього основного та допоміжного персоналу, що надає соціальні послуги за різними договорами.

4.6. Адміністративні витрати включаються до тарифу на соціальну послугу в розмірі не більш як 15 відсотків витрат на оплату праці, визначених за нормами обслуговування для надання цієї послуги робітником.

4.7. При визначенні вартості соціальної послуги враховують вартість надання такої послуги одному одержувачу протягом однієї людино-години, час на її надання та кількість одержувачів:

ВСП = ВЧ х ВОГ х КО, де:

ВСП – вартість соціальної послуги;

ВЧ – витрати часу на надання соціальної послуги (кількість людино-годин); ВОГ – вартість надання соціальної послуги протягом однієї людино-години;

КО – кількість отримувачів соціальної послуги.

Вартість надання соціальної послуги протягом однієї людино-години:

ВОГ = ПВ + ЧАВ + ПДВ, де:

ВОГ – вартість надання соціальної послуги протягом однієї людино-години;

ПВ – прямі витрати;

ЧАВ – частка адміністративних витрат, яка враховується при визначенні вартості соціальної послуги.

4.8 Розрахунок (калькуляцію) тарифів на соціальні послуги, фінансовий та бухгалтерський облік надання платних соціальних послуг проводить бухгалтерія Територіального центру відповідно до чинного законодавства України.

4.9. Тарифи на соціальні послуги затверджуються виконавчим комітетом Канівської міської ради один раз на рік.

4.10. У разі зміни протягом строку дії тарифу на соціальну послугу обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від надавача соціальних послуг, зокрема собівартості послуги, адміністративних витрат, податку на додану вартість, Територіальний центр може переглядати тариф на соціальну послугу та подавати виконавчому комітету міської ради на затвердження. Перерахунок тарифу на соціальну послугу проводиться шляхом корегування (перегляду) лише тих складових тарифу, за якими відбулися цінові зміни.

 

 

 

Керуючий справами                                                           Володимир СВЯТЕЛИК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт