Національний тиждень безбар’єрності: у Канівській громаді провели низку інформаційних та просвітницьких заходів
Цьогоріч тиждень безбар’єрності вперше проводиться на національному рівні і Канів активно долучається до ініціативи. З 19 до 25 травня ц.р. Канівська громада реалізує низку інформаційних, освітніх і публічних заходів, спрямованих на розвиток доступного простору, рівних можливостей та інклюзивної комунікації. Ініціатива об’єднує представників органів влади, громадських організацій, культурних інституцій та громаду довкола спільної мети – створення безбар’єрного середовища, у якому кожен і кожна мають рівний доступ до інформації, послуг і можливостей.
Так, 19 травня ц.р. відбулось заняття для студентів Університету третього віку територіального центру на тему безбар’єрності, яке провела Представник Урядового уповноваженого з прав людей з інвалідністю Черкаської ОДА Наталія Капустян. Вона, зокрема, поінформувала щодо формування в українському суспільстві культури безбар’єрності через підвищення обізнаності, забезпечення рівних прав і можливостей. Окремо зупинилася на комплексному підході до подолання бар’єрів: від поширення інклюзивних практик і впровадження доступності до піклування про психічне здоров’я, яке є основою добробуту кожної людини.
– Це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім, – наголосила Н. Капустян.
Присутні обговорили проблеми безбар’єрності у Каневі, починаючи з пристосування міського транспорту до доступності аптек та магазинів. Також вони дізнались про створення та роботу Ради безбар’єрності, що є постійним консультативно-дорадчим органом при виконавчому комітеті Канівської міської ради.
Через кілька днів, 22 травня ц.р., у відділенні денного перебування територіального центру пройшла година безбар’єрності. Працівники терцентру та соцзахисту ознайомились з цінностями через вивчення Довідника безбар’єрності і популяризацію онлайн курсу «Безбар'єрна грамотність».
– Акцент проведеного заходу – толерантність до клієнтів, з якими працюють службовці соціальної сфери, донесення широкому загалу, що безбар’єрність – це коли люди можуть рухатися вільно, навчатися, працювати, подорожувати незважаючи на інвалідність, вік, стать, та інші характерні риси. Це про зручність і повагу до потреб кожного та кожної. Толерантість – це саме те, чого не вистачає сьогодні людям: терпіння, терпимості, розуміння, адекватного сприйняття, – підкреслила директор терцентру Антоніна Петренко.
Долучились до просвітницьких заходів і у освітніх закладах та установах Канівської громади. Зокрема, фахівці Канівського інклюзивно-ресурсного центрі провели зустріч для найменших відвідувачів. Під час діалогу діти висловлювали свої міркування, ділилися досвідом, отримали нову інформацію щодо видів безбар'єрності та успішно долали свої комунікативні бар'єри у спільній творчій співпраці під час арт-терапії.