Канівська громада підтримала ініціативу проти туберкульозу. Підписано відповідний Меморандум

Канівська громада долучилася до важливої ініціативи у сфері охорони здоров’я, спрямованої на подолання туберкульозу та посилення медичної безпеки жителів.
Відповідний Меморандум «Територіальна громада вільна від туберкульозу» 23 грудня ц.р. підписано між міською радою, Канівським центром первинної медико-санітарної допомоги та Черкаським обласним протитуберкульозним диспансером. Документ закріплює партнерство задля створення ефективної системи раннього виявлення, лікування й профілактики туберкульозу безпосередньо в громаді.


Для мешканців громади підписання Меморандуму означає не формальні зобов’язання, а конкретні практичні переваги:
- доступна діагностика — необхідні обстеження та медичний контроль здійснюватимуться на місці, без потреби звертатися до обласних закладів;
- лікування поруч із домом — пацієнти зможуть проходити амбулаторне лікування, отримуючи постійний супровід і підтримку;
- посилена профілактика — у громаді активізується інформаційна робота щодо профілактики туберкульозу та важливості раннього звернення до лікаря.
За словами Канівського міського голови Ігоря Ренькаса, підписання меморандуму є важливим кроком до системних змін.
— Здоров’я людей — це основа сильної громади. Підписання цього меморандуму — це не формальність, а реальна робота на випередження, яка дозволяє своєчасно виявляти захворювання та ефективно їх лікувати, — наголосив міський голова Ігор Ренькас.
Зауважимо, Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги вже давно зарекомендував себе як сучасна та професійна установа, якій довіряють жителі громади. Саме ефективна робота канівських медиків стала основою для впровадження нових підходів у боротьбі з туберкульозом та розвитку партнерства з обласними фахівцями.
— Ми бачимо приклад того, як активна позиція Центру первинної допомоги стає каталізатором змін. Коли медицина на місцях працює якісно, громади готові впроваджувати стратегічні ініціативи, де головною цінністю є життя людини, — підсумувала директорка Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру Дар’я Левандовська.






